LifestylePozvánky

Linka 451: Zachraň knihu

Koronavirová pandemie zasáhla do našich životů víc, než jsme očekávali. Svět se zastavil. Lidé se zastavili. Některé zasáhla krize víc, jiné skoro vůbec. Knihkupci a nakladatelé byli jedněmi z těch, kteří vůbec netušili, co se bude dít, a jestli vůbec pandemii přežijí. A aby přežili, vznikl kromě jiných zajímavých projektů i tento.


Kup si svůj balíček

Linka 451: Zachraňte knížky se snaží o to, co stát zanedbává – o podporu knižního trhu. Ačkoliv jsme se my osobně už možná vrátili do normálního života bez větší újmy, věřte tomu, nebo ne, knižní trh se bude vzpamatovávat ještě dlouho.

Proto se čtyři lidé – Mikoláš Tuček, Lukáš Bašta, nakladatelky Veronika Baštová a Nina Roubíčková – rozhodli, že vytvoří projekt, kterým knižní trh podpoří, zejména přes milovníky knih, tedy mě i vás. Sestavili tematické balíčky knih, které si můžete na stránkách projektu objednat. Knihy vybírá odborník nebo známá osobnost, ve vybraných edicích najdete i knihy s podpisem autora. A proč se jmenuje zrovna Linka 451? Podle knihy Raye Bradburyho 451 stupňů Fahrenheita a také teploty, při které hoří papír.


I poškozené knihy chtějí žít

Hlavním smyslem knižních balíčků je to, že peníze jdou nakladatelům hned a bez prodlevy. Obyčejně totiž nakladatelé na peníze od distributorů čekají dlouhé měsíce.

A ještě něco! Knihy, které jsou lehce poškozené, obsahují drobné tiskařské chyby nebo jiné menší vady, jsou už neprodejné a čeká je likvidace. Autoři tohoto projektu se ale rozhodli dávat je zdarma těm, co si koupí knižní balíček.

Vyberte si ten svůj i vy. Teď a TADY. Uděláte radost sobě i nakladateli. Tentokrát vám jistě nebude líto utracených peněz, ale naopak získáte dobrý pocit z toho, že jste podpořili český knižní trh.


Foto: Linka 451

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM