DivadloPozvánky

Nejmocnější muž New Yorku se objeví na plátnech kin i v Česku

Ralph Fiennes, kterého dozajista znáte jako lorda Voldemorta z filmových příběhů o Harrym Potterovi nebo z filmu Schindlerův seznam, se tentokrát převtělil do role nejmocnějšímu muže New Yorku. V divadelní hře Straight Line Crazy je možná ještě zákeřnější než Voldemort. Přijďte se na něj podívat do kina.

NT Live přináší do českých kin divadelní hry, které bychom jinak neměli možnost vidět, tedy pokud se nechystáte do Národního divadla v Londýně osobně, či nemáte předplacenou streamovací službu NT Live. A že je o co stát. Na jevišti uvidíte ty největší zahraniční hvězdy, které jste zvyklí vídat v hollywoodských nebo britských velkofilmech. Například právě Ralpha Fiennese, který je jako stvořený pro role darebáků. A Robert Moses, svého času nejmocnější muž New Yorku, skutečně darebák (slušně řečeno) je.


Milovaný i nenáviděný

Robert Moses byl šarmantní, lstivý, egoistický a vypočítavý územní plánovač, který nechal vybudovat parky, mosty, 627 mil silnic, aby obyvatele New Yorku přiblížil k přírodě i k plážím. Ovšem jen vybrané občany. Věřil, že v automobilech je budoucnost, proto odmítl stavět železnice a zavádět autobusovou dopravu. Městskou dopravou přeci jezdí jen chudáci, kteří nemají na vlastní auto.

Robert Moses ovšem jednoho dne tvrdě narazí. Musí čelit početné protestní skupině, která odmítá, aby přes Washingtonův park vedla čtyřproudá dálnice…

Režisér Nicholas Hytner s Ralphem Fiennesem spolupracoval už několikrát a dobře ví, že kdykoliv do nějaké hry obsadí tohoto britského herce, bude mít obrovský úspěch a Straight Line Crazy není výjimkou. Ve vedlejší roli září, i když jen krátce, i Danny Webb, kterého možná znáte z filmu Vetřelec 3, kde si zahrál vězně Morse, nebo ze snímku Jindřich VIII., v němž ztvárnil Thomase Cromwella.

Hra trvá i s přestávkou 150 minut. Více se o Straight Line Crazy dozvíte na oficiálních stránkách Aerofilms.


Foto: Manuel Harlan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM