DivadloLifestylePozvánkyVýstavy

Online kultura za hubičku nebo zadarmo

Výstavy, kino a divadlo. To vše lze absolvovat i bez toho, aniž byste se zvedli z gauče. Nevěříte?


Moje kino LIVE

Filmový distributor Aerofilms přišel s nápadem pustit online divácky oblíbené filmy, které hned tak jinde neuvidíte, ale například i slavnostní předpremiéry. Na určitý den a hodinu si tak můžete koupit přes internet vstupenku, na základě které vám bude odeslán speciální odkaz. Film je však k dispozici jen v určený den a hodinu. Jindy už ne.

Ve středu 25. 3. se promítá film Raoul Taburin, ve čtvrtek 26. 3. snímek Paterson a v pátek 27. 3. je na programu diskuze s Vítem Klusákem o jeho novém filmu o zneužívání dětí přes internet V síti. Všechny filmy startují ve 20:30. Více se o tomto online promítání dozvíte ZDE.


Kultura žije

Mall.tv přišla s projektem #kulturažije, který spočívá v tom, že téměř každý den pro své diváky pouští záznamy z různých kulturních akcí, především koncerty a divadelní představení. Díky tomu můžete zhlédnout hru A Studia Rubín Thelma a Selma, představení Dejvického divadla Černá díra, koncert PSH nebo Prago Union.

V nejbližších dnech se můžete těšit na představení Squadra Sua – Přecházení v prostoru Jatka 78. To bude odvysíláno ve středu 25. 3. od 17:00. V sobotu 28. 3. od 19:55 zas můžete zhlédnout představení Společenstvo vlastníků v divadle Vosto5. Celý seznam připravovaných i odvysílaných představení najdete ZDE.


Zkrocení zlé ženy v Divadle na Vinohradech

Jedna z nejznámějších her Williama Shakespeara bude ve středu 25. 3. od 20:00 a následně ve čtvrtek 26. 3. od 14:00 dostupná online. Vstupenky si můžete koupit ZDE.


Filmy česky a zadarmo

Filmový distributor Bioscop si pro své diváky připravil ke zhlédnutí několik online českých filmů, které budou dostupné na jejich YouTube kanálu Filmy česky a zadarmo po dobu třiceti dnů. Ke zhlednutí tu již teď najdete film Samotáři a Pelíšky, v nadcházejících dnech Bisocop zpřístupní například snímky Fair Play, Horem pádem nebo Lichožrouti. Všechny filmy najdete ZDE.


Koncerty Nechoď ven

Jazzový klub U Staré paní spustil online šňůru koncetů, během nichž se můžete těšit na Libora Šmoldase a Organ Triem, balkánské rytmy Lovesong Orchestra nebo hudební skupinu Marz, která ve čtvrtek 26. 3. pokřtí své nové album, či livestream zpěvačky Doroty Barové. Všechny plánované koncerty najdete ZDE.


Umělecké sbírky online

Nahraďte návštěvu galerie online sbírkami. Národní galerie v Praze na svých stránkách prezentuje více než dva a půl tisíce děl od známých mistrů, díky čemuž si můžete každé dílo prohlédnout v klidu ze svého domova. Hledat můžete podle jednotlivých autorů nebo podle použité techniky či materiálu. Online sbírka je ke zhlédnutí ZDE.


Světová muzea a galerie virtuálně

Nestačí vám prohlížet si díla online? Nyní můžete procházet celými galeriemi a ne jen tak ledajakými! Takto lze navštívit například Britské muzeum v Londýně nebo pařížské Musée d’Orsay. Virtuálně se můžete podívat například i do petrohradské Ermitáže. Další muzea, například Muzeum moderního umění v New Yorku či Van Goghovo muzeum v Amsterdamu zprostředkovalo rovněž virtuální prohlídku svých sbírek.


Foto: A Studio Rubín, představení Thelma a Selma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM