LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 10. 1.? (víkendové tipy)

Chystáte se za teplem nebo raději zůstanete v Česku a vyrazíte na něco zajímavého do kina, divadla nebo na výstavu? Volíte-li raději druhou možnost, pak se vám možná budou hodit víkendové kulturní a lifestylové tipy.


Literatura / Křest knihy Větrnice

Napsala ji Řekyně Vivian Ploumbis, ale je o Praze. Tedy přesněji o domovních znameních. Kniha Větrnice představuje soubor sedmi povídek z pražských uliček, některých skutečných, jiných smyšlených, které jsou doprovázeny fotografiemi erbů, zdobících městské budovy.

KDE: Božská lahvice (Praha)
KDY: pátek 14. 1. od 19:00


Divadlo / Harpagon je lakomec?

V Národním divadle moravskoslezském se hraje muzikál na motivy jedné z nejslavnějších komedií všech dob. A o čem hra je? Harpagon chce oženit sebe, svého syna a provdat dceru. Je nechutně bohatý a velmi lakový a myslí si, že všechno bude podle něj. To se ale šeredně plete.

KDE: Divadlo Jiřího Myrona (Ostrava)
KDY: pátek 14. 1. od 18:30


Lifestyle / Velký lednový Swap: fashion očista

Ve vršovickém Vzletu se během víkendu uskuteční swap, na který můžete přinést cokoliv, co se vám nehodí a chcete poslat dál. To se týká hlavně oblečení, ale samozřejmě přineste i cokoliv jiného, zachovalého. Zároveň se těšte na premiéru francouzského filmu Fast Fashion: Skutečná cena levné módy (2021).

KDE: Kulturní centrum Vzlet (Praha)
KDY: sobota 15. – neděle 16. 1.


Divadlo / Jazz Dock Dětem – Festival divadel pro nejmenší

Každou sobotu je v pražském Jazz Docku pro děti připraveno divadelní představení, speciální dětské menu i pořádná zábava, při níž si mohou vyzkoušet divadelní rekvizity.

KDE: Jazz Dock (Praha)
KDY: sobota 15. 1. od 16:00


Výstava / Not Without Joy – komentovaná prohlídka

Kurátor výstavy a ředitel Galerie Rudolfinum Petr Nedoma vám odpoví na mnohé otázky, které vás při výstavě mohou napadnout. Not Without Joy je především o černošství, představuje pokus předestřít českému publiku díla umělců, kteří autenticky žijí a reflektují různé, obvykle těžké životní situace. Po prohlídce od 19:30 následuje živý koncert, respektive provedení skladby Juliuse Eastmana ve Dvořákově síni.

KDE: Galerie Rudolfinum (Praha)
KDY: sobota 15. 1. od 18:00


Film / Milenci

Francouzský snímek Milenci (2020) vypráví o Lise a Simonovi, kteří jsou do sebe zamilovaní už od puberty. Jednoho dne se jim však od základu změní život. Simon musí do vězení, a když se ti dva znovu setkají, Lisa už má jinou lásku, za kterou je provdaná.

KDE: Institut français de Prague
KDY: sobota 15. 1. od 18:30


Hudba / Novoroční koncert v kině Lucerna

Původně se měl uskutečnit o měsíc dřív, ale koronavirus to nedovolil. Teď už se to snad povede a vy si můžete naživo poslechnout skladby Felixe Mendelssohn-Bartholdyho, Ondřeje Brzobohatého (Anděl Páně 2), Howarda Blakea nebo Alana Silvestriho, který vytvořil hudbu k filmu Polární expres, a mnoho dalších.

KDE: Kino Lucerna (Praha)
KDY: neděle 16. 1. od 20:00


Foto: Frida Orupabo, Pikkasso’s mask, 2021 (detail), foto z výstavy Not Without Joy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM