DivadloPozvánky

Leden 2022: Do divadla na…?

Kultura už je (téměř) v plném proudu a lidé si vynahrazují to, co v posledních dvou letech mohli dělat jen velmi sporadicky. Chodit do divadla. Chystáte se i vy? Pak vás možná zajímá, které premiéry nás čekají v lednu.


Nebezpečí přetečení

Tohle je divadlo, jak ho možná neznáte. Čtyři herci sedí proti publiku. Jsou si herci a diváci rovni? Co můžou herci? Libovolně mluvit, mlčet, pohybovat se. A co z toho mohou diváci? Nic, ti mají povinnost sedět a mlčet. Nejsme si rovni. Nikdo si není roven. A to ani v případě hosta a hostitele. Přijďte se do divadla pobavit a naučit se správné divadelní etiketě.

KDE: Divadlo DISK
KDY: premiéra 9. 1.


Můj romantický příběh

Komedie z pera skotského dramatika D. C. Jacksona je o tom, jak si dnešní třicátníci hledají lásku. Co se v hlavě honí ženám? A co mužům?

KDE: Západočeské divadlo v Chebu
KDY: premiéra 14. a 15. 1.


Winterbergova poslední cesta

Jaroslav Rudiš je uznávaným spisovatelem a jeho zatím poslední a nejrozsáhlejší kniha nese název Winterbergova poslední cesta. Vypráví o tom, že naše činy ovlivňují mnohé. Nejen situace a nás samotné, ale i lidi okolo nás. A každý čin má své důsledky.

KDE: Divadlo Feste
KDY: premiéra 22. 1.


As Long as We Dance

Studio Hrdinů se zavázalo k tomu, že ročně připraví alespoň jedno taneční představení. Tohle je autorský počin polské choreografky Renaty Piotrowské-Auffret. A téma představení? Tím je samozřejmě pandemie, která ovládla svět.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: premiéra 24. 1.


ADA

Kabaretní groteska pro čtyři mužské hlasy nás vtahuje do příběhu o tom, jak se člověk potácí z jednoho dne do druhého. Všechny jsou stejné, každý jen čeká na to, až bude pátek. A co pak? V pátek muž vyjíždí vlakem do Krakova. Je to skoro tisíc kilometrů. Deset hodin strávených na cestě.

KDE: Divadlo NaHraně (Praha)
KDY: premiéra 14. 1. (premiéra odložena)


Hra, která se zvrtla

Tohle je třeskutá komedie o tom, co se stane, když se skupina divadelních ochotníků rozhodne nastudovat starší anglickou detektivku. Budete se smát tak, až vám budou slzet oči, protože když se nedaří nic z toho, co se dařit má, dějí se opravdu šílené věci.

KDE: Divadlo F. X. Šaldy (Liberec)
KDY: premiéra 28. 1.


Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy

Dramatizace jednoho z nejslavnějších románů o Ostravě vypráví příběhy obyvatel tohoto města na pozadí historie fotbalového klubu FC Slezská Ostrava (dnešní Baník Ostrava). S jeho hráči prožijete stěžejní okamžiky našich moderních dějin.

KDE: Národní divadlo moravskoslezské – Divadlo Jiřího Myrona (Ostrava)
KDY: premiéra 29. 1.


Lichožrouti

Lichožrouti jsou všem jistě dobře známí díky básníkovi Pavlu Šrutovi. Nyní se společně se svými dětmi můžete na Lichožrouty přijít podívat do divadla. Jejich dramatizace se ujala spisovatelka Vendula Borůvková. Lichožrout Hihlík se po smrti svého dědečka musí učit znovu žít, potřebuje si najít nové přátele a hlavně musí uspořádat záchrannou akci. Bude to dětská zábava jako vyšitá.

KDE: Slovácké divadlo Uherské Hradiště
KDY: premiéra 30. 1.


Foto: ze čtené zkoušky Hry, která se zvrtla (Divadlo F. X. Šaldy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM