LifestylePozvánky

Znáte kulturní křižovatku Vzlet?

Obyvatelé pražský Vršovic a přilehlého okolí možná ano. Vždyť také funguje už rok, ale pro ty, kdo o Vzletu ještě neslyšeli, také tento článek píšu. Ale i vy z vás, kdo ho znáte, čtěte dál, dozvíte se, co se v nové sezóně ve Vzletu chystá.

V roce 2021 zaplnil bývalé vršovické kino kulturní prostor, kde se nejenom promítá, ale také se tu pořádají výstavy, koncerty i divadelní představení. Programu a současné podoby Vzletu se ujaly kulturní organizace Divadlo Vosto5, barokní orchestr Collegium 1704 a vršovické Kino Pilotů.


Co se letos ve Vzletu chystá?

Z kraje podzimu se určitě přijďte podívat dva projekty uměleckého cyklu Území nikoho, které je inspirované knihou Slepé skvrny sociologa Daniela Prokopa. Site-specific divadelní bojovka Nitro 669 se zajímá o vršovické graffiti. Inscenace Příchozí se zase zaměřuje na lidi s postižením. V roce 2023 pak bude mít premiéru hra Objal mě Bůh a nic, jejíž režie se ujal Daniela Špinar. Hra vypráví o životě režiséra Petra Lébla, který v prosinci roku 1999 spáchal sebevraždu.

V lednu 2023 přijde na scénu nový projekt ve spolupráci s 5:59, podcastem Seznam Zpráv. Novinářka Lenka Kabrhelová nasbírala během let spoustu zajímavých příběhů a ty se k vám dostanou v nejrůznějších podáních. Na scénickém podcastu se bude podílet taktéž Petra Tejnorová.

Těšit se můžete i na koncertní sérii, která má za cíl seznámit posluchače s nejrůznějšími hudebními žánry. Nebude chybět ani program barokního orchestru Collegium 1704.


Veďte děti ke kultuře

Vzlet nezapomíná ani na děti. Pro ně se chystá série komentovaných koncertů s Klárou Boudalovou a hudebníky z České filharmonie a HAMU. Tento projekt startuje už 2. října 2022. Batolata můžete vzít na divadelní pohádku a děti školního věku zapište na kreativní kroužky.

Ve Vzletu se uskuteční i interaktivní instalace seskupení Tabula Rasa, která proběhne v rámci světelného festivalu Signal.

Aktuální program najdete na oficiálních stránkách Vzletu.


Foto: Vzlet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM