LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 10. února?

Ani hurikán nás nezastaví. Kam vyrazit v tomto týdnu? Čeká nás pořádná nálož zajímavých (nejen) kulturních akcí.


Gastro / Zahájení nové sezóny na Jiřáku!

Zima ještě neřekla své poslední slovo, to ale nebrání tomu, aby byla zahájena letošní sezóna farmářských trhů na náměstí Jiřího z Poděbrad. Ať už sem zabrousíte pro něco k snědku, na dobrou kávu nebo doplnit zásoby pečiva, ovoce nebo zeleniny, jedno je jisté – farmářské trhy nám naznačují, že jaro už se blíží. Trhy se budou konat každý týden ve středu, čtvrtek, v pátek a v sobotu.

KDE: Náměstí Jiřího z Poděbrad
KDY: středa 12. 2. od 8:00


Film / Festival Anishort

Ty nejlepší krátké animované filmy za rok 2019 můžete zhlédnout už tento týden. Představí se tu dvacet filmů z jedenácti zemí.

KDE: Kasárna Karlín
KDY: čtvrtek 13. 2. od 19:00


Film / Severská filmová zima

Už deset let si díky tomuto festivalu každoročně můžeme udržovat přehled o těch nejlepších skandinávských a pobaltských filmech. Ty nejnovější filmy z Finska, Švédska, Dánska, Norska, Islandu a Litvy se budou promítat v několika pražských kinech a rovněž i ve vybraných kinech po celé České republice.

KDE: Praha – různá místa
KDY: čtvrtek 13. 2. – úterý 18. 2.


Film / Judy Garland v kině Pilotů

Renée Zellweger letos získala za ztvárnění herečky Judy Garland Oscara. Že jste film ještě neviděli? Nyní máte příležitost a v prostředí neskutečně příjemného Kina Pilotů.

KDE: Kino Pilotů
KDY: čtvrtek 13. 2. od 19:15


Hudba / Darkshire Hall

Zapomeňte na Valentýna a raději si přijďte zařádit na akci, kde má hlavní slovo experimentální drum & bassová hudba. Darkshire Hall ale není jen o hudbě, ale i o dekoracích a atmosféře. Čekejte tedy audio-vizuální zážitek, ze kterého se budete ještě dlouho vzpamatovávat. A jestli den svatého Valentýna přeci jen slavíte, kupte své drahé polovičce vstupenky právě sem.

KDY: Křižíkovy pavilony – Pavilon B
KDE: pátek 14. 2. od 21:00


Gastro / Prvorepublikový večer

Praha neznámá pořádá akci, kterou jen tak nezažijete. Pro hosty bude připraven bohatý doprovodný program, přednášky, vystoupení dobových tanečníků a samozřejmě nebude chybět ani tříchodové menu.

KDE: Kavárna Adria
KDY: sobota 15. 2. od 19:00


Lifestyle / Karlínský masopust

Sedmnáctý ročník karlínského masopustu odstartuje průvodem z Kaislových sadů a celá zábava bude pokračovat na Karlínském náměstí.

KDE: Karlínské náměstí
KDY: sobota 15. 2. od 13:00


Gastro / Barista roku 2020

Dlouho očekávaná akce všemi kávomilci, kavárenskými povaleči i těmi, kdo chtějí do kavárenského a baristického světa proniknout trochu hlouběji. Kromě soutěže o nejlepšího baristu se tu představí i desítky nejlepších pražíren.

KDE: Pragovka
KDY: sobota 15. 2. – neděle 16. 2.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM