KnihyRecenze

Recenze: Vino fatale

Jiří Slíva je karikaturista a ilustrátor. A nyní máme prostřednictvím jeho nové knihy možnost poznat, jak moc zbožňuje víno, ženy a společnost. Co obrázek, to elegantní vtip. 

Publikace Vino fatale je relativně útlou knížkou, kterou `přečtete` za pár desítek minut, nebo spíše zhlédnete. Textu je v ní poskrovnu, zato karikatur nespočet. 


Poznáte se v knize i vy?

Hned na úvod knihy autor vysvětluje, co pro něj víno znamená. Božský nápoj. Nápoj, který přináší dobrou náladu, sbližuje lidi, doplňuje jídlo a povyšuje ho, pomáhá umělcům přivolat múzy…(str. 4). Pro mnohé znamená to samé. A v knize, respektive v ilustracích, se také mnozí jistě najdou. Originální a vtipná jsou však také Slívova moudra a krátké popisky.


Se svými karikaturami obletěl svět

Jiří Slíva byl už bezpočtukrát oceněn na mezinárodních festivalech kresleného humoru. Kromě kreslení se ale také věnuje technice barevné litografie a technice leptu. Se svými výstavami už doslova obletěl svět. Vystavoval v Curychu, Budapešti, Sofii, Varšavě, Mnichově, Hamburku, Salcburku, Amsterdamu, Paříži, New Yorku, Moskvě, Ottawě, v Tel Avivu i například v Tokiu či Buenos Aires. 


Vychutnáte si každý doušek

Jeho kresby/karikatury nikdy neomrzí. Proto Vino fatale není knihou, kterou si prohlédnete a odložíte. Budete se k ní vracet a to především ve společnosti dobrých přátel a kvalitního vína. 


Ilustrátoři, karikaturisté a kreslíři možná v knize kromě zábavy najdou i inspiraci, abstinenti třeba konečně dostanou chuť na červené víno a ti ostatní? Vychutnají si každou stránku a upřímně se zasmějí.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM