Lifestyle

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 13. 12.? (víkendové tipy)

Už máte všechno nachystané na Vánoce? Že ne? To vůbec nevadí, klidně si hoďte nohy nahoru a užívejte si víkend. Není třeba se stresovat kvůli svátkům, které mají symbolizovat hlavně pohodu, klid a mír. Radši si zajděte za kulturou.


Lifestyle / 10 let bez Václava Havla

Do kina Lucerna si můžete zajít na film Havel, pak se můžete zúčastnit besedy v Rock Café a zajít si na koncert do Lucerna Music Baru. Kompletní program ke vzpomínkovým oslavám najdete na Facebooku.

KDE: Praha – různá místa
KDY: sobota 18. 12. od 13:00


Lifestyle / Burza CD a vinylů

Stále je mezi námi spoustu těch, kdo si potrpí na LP desky a MC kazety. Patříte mezi ně i vy? Pak si udělejte výlet do Plzně a nakupte si pár sběratelských kousků.

KDE: Papírna Plzeň
KDY: sobota 18. 12. od 14:00


Divadlo / 20 000 židů pod mořem – derniéra

V sobotu máte poslední možnost zhlédnout divadelní představení souboru 20 000 židů pod mořem a to ve formátu Theatre.RIP, v němž herci improvizují ve scénografiích jiných představení.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: sobota 18. 12. od 19:30


Hudba / Kapr na provázku: Cotatcha Orchestra & Marta Kloučková

Přijďte si letos naposledy poslechnout brněnský big band, který na svém koncertu představí české barokní koledy v autorských aranžmá. Chybět ale nebudou ani americké vánoční písně, které všichni dobře známe.

KDE: CoLabs (Brno
KDY: neděle 13. 12. od 19:00


Hudba / Květy

Už nějakou tu dobu kapela na české scéně působí a fanoušků má stále dost na to, aby ještě aspoň pár let vydržela. Přijďte si experimentální Květy poslechnout do slavné pražské Krymské ulice.

KDE: Café V lese (Praha)
KDY: neděle 13. 12. od 20:00


Lifestyle / Na noblesní Vinohrady za známými osobnostmi a architekturou

Projděte se po části Prahy, v níž bydlely významné osobnosti, například architekt Jan Kotěra, sochař Ladislav Šaloun nebo podnikatel Emil Kolben. I když si myslíte, že Vinohrady znáte dokonale, procházka touto pražskou čtvrtí vás přesvědčí o opaku.

KDE: zastávka Vinohradská vodárna (Praha)
KDY: neděle 13. 12. od 14:00


Foto: Lenka Sedláčková (kapela Květy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM