DivadloPozvánky

O Hitlerovi s humorem a nadsázkou

U Hitlerů v kuchyni je představení studentů čtvrtého ročníku herectví Katedry činoherního divadla. A hlavně je to groteska skutečně přeplněná černým humorem. Kdo nerozumí legraci a nadsázce, nechť si toto představení raději nechá ujít.


Pravda, nebo fikce?

Ale to vřele nedoporučuji. Není to obyčejné divadelní představení o Hitlerovi, jeho milence Evě Braunové, Josifu Stalinovi ani Magdě Goebbelsové. Zpívá se v něm, hraje, tančí, střílí… Je to divadelní kabaret, jak se patří. Možná trochu fantasmagorie, ale kouká se na ni víc než dobře. Hranice mezi fakty a výmysly je velmi tenká, téměř nepostřehnutelná.


Velmi nekorektní texty

A začíná vskutku zajímavě – jedním z nejosudovějších setkání v historii moderních dějin. A to se odehrává v Brně. Jednotlivé scénky jsou doplněny hudbou i zpěvem a velmi nekorektními texty, které jen tak z hlavy nedostanete. Vryjí se vám pod kůži, rozesmějí vás anebo pobouří. V tomhle představení je možné všechno. Jeho tvůrci také v anotaci uvádějí, že je jenom pro otrlé. A skutečně je, jen jinak, než si možná představujete.


KDE: Divadlo Disk (Praha)
KDY: premiéra 15. 9. 2023
Více se o představení a termínech repríz dozvíte na oficiálních stránkách divadla.


Foto: Divadlo Disk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM