Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 14. ledna?

Tenhle týden se nekoná nic, na co bychom se třásli měsíce, přesto se pár zajímavých akcí najde. 

Diskuze/Women’s Talks Live: Umění tvořit

I vy uvažujete nad tím, že vystoupíte z komfortní zóny? Chcete něco vytvořit nebo vymyslet? Bojíte se? Popovídejte si o tom s těmi, kteří vystoupili nejen ze své zóny pohodlí a bezpečí, ale někam to dotáhli. Třeba společně během tohoto večera něco vymyslíte.

KDE: Opero

KDY: pondělí 14. 1. od 19:00

 

Film/Íránci 2019 v Praze

Osmý ročník festivalu Íránci je tu. Nenechte si ujít to nejlepší ze současné tvorby íránských umělců. Součástí festivalu jsou i výstavy, semináře i kulinářské akce.

KDE: Praha – různá místa

KDY: 15. – 20. 1.

 

Umění/Art’s Birthday 2019

Umění všeho druhu slaví a Národní galerie s ní. Přijďte se podívat na umělce z oblasti výtvarného umění, literatury, divadla a hudby. Připravili si pro vás nezapomenutelná vystoupení. Vstup je samozřejmě zdarma

KDE: Národní galerie (Veletržní palác)

KDY: čtvrtek 17. 1. od 16:05

 

Umění/Vernisáž výstavu Arthur Jafa

Vernisáž výstavy Arthura Jafy přináší obraz afroamerické identity, kultury a společnosti. Pomocí snímků a filmových záběrů se budete moct seznámit s významnými historickými událostmi černošské kultury, ale také se zcela anonymními lidmi, kteří prožívali bolest, smutek, zoufalství i radost. Autor se svou výstavu snaží znovu zviditelnit téma afroamerické vizuální estetiky a zároveň přinést něco nového.

KDE: Rudolfinum

KDY: středa 16. 1. od 18:00

 

Přednáška/Na kole přes Afriku

Tadeáš Šíma se vydal sólo přes celou Afriku, od severu k jihu. Poprvé vyjel z Prachatic, ale skončil už v Maroku, protože mu ukradli kolo. Nevzdal to a na cestu se vydal znovu. Tentokrát vyjel z marockého města Tangier a dostal se až na samý jih Afriky, do Kapského města. Jeho vyprávění rozhodně bude stát za to.

KDE: Rock Café

KDY: středa 16. 1. od 19:30

 

Hudba/Pachelbel – Mozart – Vivaldi

Jestli jste doteď nepřišli na chuť vážné hudbě, je nejvyšší čas jí znovu dát šanci. Začněte u Mozarta, Pachelbela a Vivaldiho. Tihle tři rozhodně stojí za poslech. Žádné lepší skladby než oni, totiž dodnes nikdo nevymyslel.

KDE: Bazilika sv. Jiří

KDY: sobota 19. 1. od 17:30

 

Nakupování/Art blešák Letná

Není blešák jako blešák. Přijďte podpořit mladé umělce a koupit si něco z jejich tvorby. Oblečení, knihy, diáře, sešity nebo cokoliv, co sice nepotřebujete, ale strašně chcete.

KDE: Sochařská 3

KDY: sobota 19. 1. od 14:00

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM