LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 27. prosince?

Rok se s rokem zase sešel a máme tu opět Silvestr a Nový rok. Nepochybně všichni doufáme, že bude rok 2022 lepší než ten předchozí. Ostatně jako vždycky. Ale ještě na konec toho letošního si dopřejte trochu zábavy a kultury, ať se vám z něj odchází lehčím krokem.


Lifestyle / Prohlídka Plzeňského Prazdroje

Až do 30. prosince můžete navštívit plzeňský pivovar. Zjistíte, proč je legendární Pilsner Urquell tak oblíbený, mnoho zajímavého se dozvíte i o jeho historii. a podíváte se i do varen. A nejenom to. Samozřejmě můžete plzeňské pivo také ochutnat. Zpestřete si toto sváteční obdobní netradiční zábavou.

KDE: Plzeňský Prazdroj
KDY: do čtvrtka 30. 12. (poslední prohlídka se koná vždy od 16:00)


Film / Spalovač mrtvol

Kdo by neznal slavné literární dílo Ladislava Fukse? Ještě oblíbenější je ovšem jeho filmové zpracování z roku 1968 v hlavních rolích s Rudolfem Hrušínským a Vlastou Chramostovou. Přijďte se podívat na toto velkolepé dílo režiséra Juraje Herze.

KDE: Kino Ponrepo (Praha)
KDY: středa 29. 12. od 20:30


Divadlo / HumorOva 2021 poprvé a naposledy

Kdo se v Ostravě pohybuje, jistě zná toto ostravské uskupení, které pořádá nezapomenutelná stand-up vystoupení proložená čirou improvizací. Teď máte šanci tento soubor vidět v letošním roce úplně naposledy. Určitě nebudete litovat.

KDE: Stará aréna (Ostrava)
KDY: čtvrtek 30. 12. od 19:00


Divadlo / Saturnin

Chcete vidět Saturnina v divadelním provedení? Kupte si vstupenky do Jihočeského divadla. Komedie je to na divadelních prknech stejně jiskřivá jako na řádcích v knize Zdeňka Jirotky.

KDE: Jihočeské divadlo (České Budějovice)
KDY: čtvrtek 30. 12. od 19:00


Hudba / Český spolek pro komorní hudbu – Silvestr v Rudolfinu

Přijďte poslední den v roce oslavit hudbou. Hrát se bude jazz i tango v podání skvělých hudebníků pod vedením hornisty Radka Baboráka.

KDE: Rudolfinum (Praha)
KDY: pátek 31. 12. od 20:00


Hudba / Silvestrovský koncert v Obecním domě

Už v pátek proběhne 25. ročník tradičního pražského Silvestrovského koncertu ve Smetanově síni. Poslechnout si tak můžete klasická díla Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany nebo P. I. Čajkovského.

KDE: Obecní dům (Praha)
KDY: pátek 31. 12. od 16:00


Lifestyle / Novoroční výstup na Milešovku

Jak na Nový rok, tak po celý rok. První den v roce to chce trochu pohybu, a když spojíte příjemné s užitečným, nebude mít 1. leden chybu. Udělejte si výlet do Českého středohoří.

KDE: sraz v Praze na Hlavním nádraží
KDY: sobota 1. 1. 2022 od 6:47 (odjezd)


Foto: Saturnin / Tomáš Drápela, Pavel Oubram / foto: Petr Zikmund 2018

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM