Lifestyle

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 3. ledna?

Tak jak? Zahájili jste rok spoustou předsevzetí? Budete jíst zdravě, pravidelně cvičit, učit se anglicky, německy a španělsky a pravidelně posílat peníze těm, kteří je potřebují? Doufám, že jste si do novoročních předsevzetí připsali i pravidelnou návštěvu kulturních akcí. A níže najdete první dávku letošních tipů.


Film / SÍLA

Tohle je dokument o nejznámějším českém filmovém publicistovi Kamilu Filovi. Vystupuje jako ostřílený diskutér a bojovník za spravedlnost. Když nepíše filmové recenze, tráví čas v posilovně. Ale kým je ve skutečnosti? Doopravdy je takový, jak navenek působí? A co jeho psychické a partnerské problémy? A jaký je vůbec jeho vztah k ženám? Přijďte do kina a zjistěte, že maskulinita má mnoho podob.

KDE: Kina po celé ČR
KDY: premiéra / středa 5. 1.


Divadlo / Vyhoďme ho z kola ven

Při psaní hry Přelet nad kukaččím hnízdem se Dale Wasserman inspiroval románem Kena Keseyho Vyhoďme ho z kola ven. Plzeňský divadelní soubor ovšem z klasické hry a románu udělal taneční představení, jaké jste ještě nikdy neviděli.

KDE: Malá scéna Divadla J. K. Tyla
KDY: čtvrtek 6. 1. od 19:00


Hudba / Čechomor

V brněnském Kulturním centru Semilasso vystoupí legendární folk-rocková kapela, známá svými hity jako Proměny, Gorale či Mezi horami. Mnohonásobně oceněná kapela své staré osvědčené pecky i nové hity zazpívá a zahraje před (nejen) brněnským publikem už tento pátek.

KDE: KC Semilasso (Brno)
KDY: pátek 7. 1. od 20:00


Umění / Dana Sahánková – V zastavení růst

Kresby Dany Sahánkové jsou unikátní a nepřehlédnutelné. Mísí se v nich realita se snovou fikcí. Ráda vizualizuje lidské stavy, které nás dalekosáhle přesahují. Prostřednictvím obrazů se snaží vystihnout vnímání a prožívání.

KDE: Dům umění České Budějovice
KDY: vernisáž 6. 1. od 18:00 / pátek 7. 1. – neděle 6. 2.


Lifestyle / Novoroční procházka po Hradčanech a Malé Straně

Poznejte všechna malebná zákoutí, vypátrejte skryté menhiry u Černínského paláce a zajděte si na místo, kde se podle pověstí kněžna Drahomíra propadla do země. Kromě toho se také dozvíte, kde žili známí režiséři Karel Kachyňa nebo Jan Švankmajer. Na procházku vás vezme průvodce Jan Kroča.

KDE: sraz na zastávce tramvaje Pohořelec (Praha)
KDY: sobota 8. 1. od 15:00


Hudba / A4 Mozart. Schubert: Julian Rachlin, Sarah McElravy

Velikáni klasické hudby se zhmotní na čtvrtém abonentním koncertu díky Julianu Rachlinovi a violistce Sarah McElravy. Už jste někdy při poslechu klasické hudby cítili napětí, čirou radost, úlevu, zadostiučinění nebo naprostý klid? Že ne? Pak jste ji nejspíš poslouchali špatně. Přijďte si ji do Rudolfina poslechnout naživo. Bude to nezapomenutelný zážitek.

KDE: Rudolfinum (Praha)
KDY: neděle 9. 1. od 19:30


Foto: Artcam, foto z filmu Síla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM