gourmetLifestyle

Kam si zajít na nejlepší ramen v Praze?

Že jste ještě nikdy neochutnali polévku ramen? Rychle to napravte. Japonských restaurací už je v Praze relativně dost. Problém je v tom, že ve většině z nich nevaří úplně nejlíp. Které jsou ty, které stojí za to navštívit?

TamarindTree

Až uslyšíte jméno téhle pop-up restaurace, zbystřete. Žádnou pevnou adresu nemá, zato se často objevuje na různých akcích, ať už jde o festivaly nebo street food markety. Jejich polévky ramen jsou vyhlášené po celém Česku! Přehled akcí, na kterých Tamarind Tree bude, najdete na jejich facebookových stránkách.

KDE: Vyšehradská 43, Praha 2

Oficiální stránky ZDE

 

Momoichi bistro

Pochutnáte si tu nejen na polévce ramen, ale třeba i na legendárních knedlíčkách dim sum. Připraví vám tu i tradiční japonskou omeletu se sušeným tuňákem, japonskou majonézou, slaninou a sýrem nebo třeba japonské smažené kuře. A k tomu všemu tu vládne naprosto skvělá atmosféra. O interiérech nemluvě.

KDE: Římská 38, Praha 2

Oficiální stránky ZDE

 

Kitchen Ramen Bar

Tady si vyberete hned z osmi druhů této japonské polévky. S vepřovým masem, mořskými plody, kuřecím masem nebo například s korejským zelným salátem kimchi. Možná je ale lepší udělat si rezervaci, bývá tu dost plno. I turisté totiž vědí, kde se dobře nají.

KDE: 28. října 9, Praha 1

Oficiální stránky ZDE

 

Jam&Co

Něco mezi bistrem a restaurací. Není to přímo japonská kuchyně, ale spíš fusion, což znamená, že se tu mísí víc světových, respektive asijských kuchyní najednou. Moc lidí tu nebývá, ale zato jsem tu ochutnala svůj první i druhý ramen a byl vynikající! Skvělé jsou i nudle pad thai.

KDE: Krymská 1, Praha 10

Oficiální stránky ZDE

 

Bistro Bao Bao

Možná nejlevnější ramen v Praze. Stojí okolo 160 korun. Polévku si pochvalují místní i cizinci. Stejně jako nudle pad thai.

KDE: Ječná 43, Praha 2

Oficiální stránky ZDE

 

Foto: archiv restaurací/bister

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM