Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 24. června?

Začínají letní prázdniny a to znamená jediné – že prý je v létě všude mrtvo. Naopak! Koná se tolik zajímavých událostí, že ani nevím, kam zajít dřív.

 

Divadlo / Letní shakespearovské slavnosti

Od 25. června až do 6. září se v Praze opět konají Letní shakespearovské slavnosti. Letos se můžete těšit hned na čtyři premiérová představení – Zimní pohádka, Zkrocení zlé ženy, Romeo a Júlia a Othello. Festival uvede celkem třináct her ve sto padesáti sedmi představeních.

KDE: Pražský hrad + HAMU

KDY: úterý 25. 6. až pátek 6. 9.

 

Nakupování / 1981 Secondhand Festival

Tohle si nesmí ujít nikdo, kdo zbožňuje sekáče. Bude to pecka! Nejenže si tu můžete pořídit něco na sebe, ale ještě k tomu vám bude hrát skvělá hudba, dáte si výborné jídlo a taky pití. Tolik krásného oblečení jste pohromadě ještě neviděli.

KDE: Střelecký ostrov

KDY: středa 26. 6. od 10:00

 

Film / Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

Filmová událost roku je tu. Hosty 54. Meziárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude hollywoodská herečka Julianne Moore nebo herec Billy Crudup. Režisér Casey Affleck, bratr slavného herce Bena Afflecka, tu zase představí svůj nový film. Všichni ale víme, že do Varů se na přelomu června a července nejezdí jenom za filmy, ačkoliv hlavně o nich to je. Ale jen samotná atmosféra stojí za to, abyste ji aspoň na pár hodin zažili.

KDE: Karlovy Vary (různá místa)

KDY: pátek 28. 6. až sobota 6. 7.

 

Divadlo / Amerikánka

Emma Černá, malá holčička, na své cestě životem překonává různé nástrahy. Protlouká se životem bez rodičů. Projde si dětským domovem, pěstounskou péčí i pasťákem. Amerikánka je sondou do 80. let v Československu.

KDE: Jatka 78

KDY: úterý 25. 6. od 19:30, pátek 28. 6. od 19:30 a sobota 29. 6. od 19:30

 

Umění / Bienále v Benátkách (nad Jizerou)

Nemusíte jezdit na bienále do italských Benátek, stačí, když se vydáte do těch u nás.  Letošní ročník se ponese v duchu tématu Možné je nutné a jeho úkolem je seznámit veřejnost, jak bychom měli změnit životní styl a vztah člověka ke světu, jak lze zlepšit klimatické podmínky, prostor, v němž žijeme, i to, jak se lépe chovat k sobě navzájem. Součástí festivalu jsou instalace, performance a přednášky.

KDE: Benátky nad Jizerou

KDY: pátek 28. 6. – neděle 30. 6.

 

Umění / Festival Uprostřed 2019

Tato akce má za cíl oživovat brněnské ulice, náměstí i ty nejzapadlejší kouty centra Brna. Součástí festivalu jsou koncerty, workshopy, divadelní představení, tančírny, sportovní i multimediální akce. Rozhodně si vybere každý.

KDE: Brno (různá místa)

KDY: do soboty 31. 8.

 

Sport / Mystic Sk8 Cup 2019

Ostrov Štvanice zase ožije skateboardingem, přesněji jedním z největších skateboardových závodů v Evropě. Zavítají sem skateboardisté z celého světa.

KDE: Ostrov Štvanice

KDY: pátek 28. 6. až neděle 30. 6.

 

Party / Prague Rooftop Festival

Party s takovým výhledem, jaký se vám naskytne na střeše klubu Duplex na Václavském náměstí, jste možná ještě nezažili. Skvělá hudba, dobré jídlo a úžasný západ slunce. Přijďte se pobavit s přáteli.

KDE: Duplex

KDY: sobota 29. 6. od 14:00

 

Foto: archiv

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM