LifestylePozvánky

Korunovační klenoty s lebkou, jak je znovu hned tak neuvidíte

Váháte, jestli se vydat na Pražský hrad do svatovítské katedrály? Neměli byste. Naposledy byly korunovační klenoty vystaveny v příčné lodi svatostánku v roce 1955. Navíc kromě korunovačních klenotů mimořádně uvidíte i lebku sv. Václava.


Stoupněte si do fronty už ráno

Ale je to něco za něco. Než se ke korunovačním klenotům – svatováclavské koruně, žezlu, jablku a plášti – propracujete, budete si muset vystát několikahodinovou frontu, která vede od Starých zámeckých schodů. Ano, zájem o klenoty je obrovský. Sjíždějí se na ně lidé z celé republiky a neváhají stát ve frontě už od půl čtvrté od rána. Výstava je otevřena každý den od 9:00 do 17:00 od úterý 17. do úterý 24. ledna s výjimkou neděle, kdy bude výstava otevřena až po mši od 14:30 do 21:00. Denně může expozici v Katedrále sv. Víta navštívit pouze pět tisíc lidí, proto byste s návštěvou neměli otálet, a nejlépe uděláte, když na ni vyrazíte už v brzkých ranních hodinách. Ideálně s termoskou horkého čaje a v pořádně teplém oblečení.

Vstup na výstavu je zdarma, ale žádné časové rezervace možné nejsou. Přednostně mohou na výstavu pouze lidé na vozíčku s průkazem ZTP nebo ZTP/P.


Foto: SPH, Jan Gloc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM