FilmPozvánky

Co přinese letošní filmový festival ve Varech?

Jednu hlavní novinku určitě a tou je multifunkční prostor KVIFF.TV Park. Najdete ho hned vedle hotelu Thermal a právě zde se budou konat besedy s tvůrci a divácké soutěže a zároveň poslouží jako občerstvovací plácek.

Novému prostoru se přezdívá šestá kolonáda a není divu. Bude měřit na délku 30 metrů, 18 metrů na šířku a 6 metrů na výšku. Na co se můžete na letošním festivalu těšit dál?


Hudba spojuje

Zahajovací koncert obstará 1. července 2022 od 22:45 hodin projekt SymfoMIG. Jak už název napovídá, vystoupí kapela Mig 21, ale bude posílena o šedesátičlenný orchestr Národního divadla a dvacetičlenný sbor Národního divadla pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka. V dalších dnech vystoupí například česká rapperka Annet X, PSH nebo NobodyListen.


Filmy, které nesmíte vynechat

Chystáte-li se na nějaký film, pak si určitě nenechte ujít filmovou adaptaci románu Milana Kundery Žert (1968), český film režiséra Miroslava Krobota Velká premiéra (2022), polské drama Hranice lásky (2022) anebo japonský snímek Vzdáleni (2022).


Ocenění pro…

Hlavními hosty letošního 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude herec Geoffrey Rush. Ten také na slavnostním zakončení převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Geoffreye Rushe jistě všichni znají jako kapitána Barbossu ze série Pirátů z Karibiku.

Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary pak převezme herec a producent Benicio Del Toro, který si například zahrál v bondovce Povolení zabíjet (1989), v kultovním snímku Obvyklí podezřelí (1995) či Basquiat (1996).

Kromě koncertů a filmů festival přinese také letní divadelní scénu, výstavy, diskuze a bohatý program pro děti.


KDE: Karlovy Vary – různá místa
KDY: čtvrtek 1. 7. – sobota 9. 7.
Více se o programu i celém festivalu dozvíte na oficiálních stránkách KVIFF.


Foto: oficiální stránky KVIFF

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM