LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 25. května?

Počasí je nevyzpytatelné stejně jako koronavirus. Bude hezky, nebo pršet? Šíří se nákaza rychlostí blesku dál, nebo konečně polevuje? Každý den je to jinak. Co se ale nemění, je přehled kulturních a lifestylových každotýdenních tipů. I tentokrát jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější akce.


Umění / Otevření Bold Gallery

Ve čtvrtek 28. května se v pražských Holešovicích otevře galerie, která se do kulturní scény včlení výstavou experimentální malířky Radky Bodzewicz. Mladá, ani ne třicetiletá umělkyně svou výstavu připravila na motivy Danteho Božské komedie. A kde Bold Gallery najdete? Na pomyslné spojnici mezi Trafo Gallery a DOXem.

KDE: Bold Gallery
KDY: otevření galerie ve čtvrtek 28. 5. / výstava potrvá do soboty 4. 7.


Divadlo / Setkání ve Viole

Tento čtvrtek se uskuteční online setkání herce Davida Prachaře a Jiřího Lábuse a jazzového klavíristy a hudebního skladatele Emila Viklického. Živých vysílání v divadle Viola proběhlo již několik. Ty starší můžete zhlédnout na oficiálním YouTube kanálu divadla Viola.

KDE: Facebook a Mall.tv
KDY: čtvrtek 28. 5. od 20:00


Literatura / Festival malých nakladatelů

Bez naší pomoci to nezvládnou. Přijďte podpořit vaše oblíbené nakladatele, koupit si knížku a popovídat si o tom, co se na knižní scéně v posledních měsících událo. Bez čtenářů by nebyli spisovatelé, knížky ani nakladatelé. A to by byla škoda. Myslete na to a kupujte si knížky přímo od nakladatelů či nezávislých knihkupců.

KDE: (A)VOID Floating Gallery
KDY: sobota 30. a neděle 31. 5. od 12:00 do 18:00


Lifestyle / Plant Swap – výměna rostlin

Že jich ještě nemáte dost? Nebo už vám zase nějaké přebývají? Přijďte do Neobaleno a přineste rostliny, které doma nechcete, nebo nic nenoste a naopak si třeba něco odneste. Pokojovek nikdy není dost.

KDE: Neobaleno (Zázvorkova 3, Praha 13)
KDY: sobota 30. 5. od 13:00


Hudba / Jazzfruit

Baví vás jazz? Zúčastněte se online finále soutěže Jazzfruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Těšit se můžete na to nejlepší z tohoto žánru v podání mladých a nadějných talentů a také na pořádné muzikantské battly.

KDE: online na YouTube a Facebooku Mladí ladí jazz
KDY: neděle 31. 5. od 18:00


Nakupování / Jarní blešák

Také zbožňujete secondhandy? Přijďte si vybrat oblečení i doplňky, které hned tak někdo nemá. Už všichni dobře víme, že v sekáčích najdeme to nejlepší oblečení a ke všemu šetříme životní prostředí.

KDE: MeetFactory
KDY: neděle 31. 5. od 12:00


Film / Pro Samu – Syrská válka s Pavlem Novotným

Tento dokument byl nominován na Oscara. Vše se odehrává uprostřed syrského Aleppa. Každý den může být tím posledním. Novinářka Waad Al-Kateab si to moc dobře uvědomuje, přesto se rozhodně porodit holčičku Samu a natočit jí deník, který zachycuje život uprostřed zuřivé války. Po projekci bude následovat debata s odborníkem na muslimský svět Pavlem Novotným, který pracoval v Lidových novinách, Týdnu či MF Dnes.

KDE: Edison Filmhub
KDY: neděle 31. 5. od 19:00


Foto: Bold Gallery

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM