KulturaLifestylePozvánky

Žižkov má nové butikové kino Přítomnost

Malých, natož těch butikových kin není mnoho. A protože jsem jejich velkým příznivcem, jsem ráda pokaždé, když nějaké nové vznikne. Nyní bych vám ráda představila to nejnovější, které v Praze otevřelo.

Nese název Přítomnost a nachází se v budově bývalé rady odborových svazů, v někdejším paláci Všeobecného penzijního ústavu. Dům Radost, jak se dnes objekt jmenuje, je funkcionalistická a významná budova. Byla vystavěna mezi leti 1932 a 1934 a šlo o první pražskou výškovou budovu. Dnes v ní kromě kina sídlí například Ústav pro studium totalitních režimů, lékařské ordinace i kanceláře soukromých podnikatelů.


V kině jako v baru

Kino se nachází ve druhém patře budovy, do níž je vstup z ulice Siwiecova, č. p. 1. K sezení je tu připraveno sto míst, k stání, například u příležitosti koncertů, rovnou sto padesát. Součástí kina je rovněž bar, který přijímá pouze platební karty. Objednávat si můžete před představením i během něj. Najdete v něm vše od domácích limonád, přes víno a pivo, až po koktejly a výběrovou kávu.


Křeslo, stolek a jeden zvonek

A protože se jedná o butikové kino, nesedíte v klasických sedačkách, ale v pohodlných křeslech, před nimiž je umísteň stůl, kam si můžete odkládat občerstvení. Kdykoliv vám během filmu dojde něco malého k zakousnutí či pití, stačí zmáčknout tlačítko připevněné ke stolu a obsluha si vás najde. Atmosféru obývacího pokoje či snad kavárny nebo baru dotváří a zútulňuje květinová instalace umístěná kolem oken.


Po skončení filmu nemusíte ze sálu odcházet

Kino otvírá vždy minimálně půl hodiny před plánovanou projekcí a po skončení filmu rozhodně nemusíte odcházet. Naopak si můžete dopřát šálek kávy nebo další skleničku vína a s vaším doprovodem sdílet své dojmy z kulturního zážitku.

Víc se o kině a programu dozvíte ZDE. Vstupné na jednotlivé projekce se liší, běžně však činí 210 Kč za osobu.

Z druhé strany budovy, vchod z nám. Winstona Churchilla 2, najdete i novou kavárnu. Café Radost je k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM