LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 27. ledna?

Máme tu poslední lednový týden. A to znamená jediné. Blíží se suchej únor (přeberte si to, jak chcete, ale primárně spočívá význam suchýho února v abstinenci) a pak už konečně jaro. Ale nepředbíhejme. Čeká nás ještě spousta akcí.


Film / Future Gate 2020

Neonový svět cyberpunku. To je největší český festival sci-fi filmů a kultury future gate. I letos přinese několik premiér, dokumentárních snímků i starou dobrou klasiku. Letošním tématem je svoboda.

KDE: Kino Lucerna (Praha) / Kino Art a Planetárium (Brno)
KDY: Praha / středa 29. 1. – úterý 4. 2. // Brno /středa 5. 2. – neděle 9. 2.


Film / Wim Wenders

V kině Ponrepo se tento týden chystá přehlídka digitalizovaných snímků světoznámého německého režiséra Wima Wenderse. Přehlídka je zároveň poctou i loni zesnulému velkému švýcarskému herci Brunu Ganzovi (Nebe nad Berlínem) a také Wendersovu souputníkovi, rakouskému spisovateli oceněného Nobelovou cenou, Peteru Handkemu.

KDE: Kino Ponrepo
KDY: středa 29. 1. – čtvrtek 27. 2.


Umění / 13. ročník Ceny kritiků za mladou malbu

Umělci do třiceti let soutěží o Cenu kritiků, která jim má usnadnit vstup na profesionální výtvarnou scénu. Přijďte se podívat na vernisáž Výstavy finalistů a na to, jací talentovaní umělci nám v České republice rostou.

KDE: Galerie kritiků
KDY: čtvrtek 30. ledna od 18:00


Lifestyle / Letenský bazar v Bio Oku

To je bleší trh a second hand v jednom. Najdete tu všechno ve vintage a retro stylu.

KDE: Kino Bio Oko
KDY: sobota 1. 2. od 12:00


Vzdělávání / Černobyl po 30 letech

Chtěli byste se někdy podívat na místo, které se nesmazatelně zapsalo do historie kvůli největší jaderné katastrofě všech dob? Nemusíte hned jezdit na Ukrajinu, stačí si přijít poslechnout cestovatelskou přednášku do Měšťanské besedy. Dozvíte se, jak to tam teď vypadá, i co katastrofě předcházelo a co po ní bezprostředně následovalo.

KDE: Měšťanská beseda – Kino Beseda (Plzeň)
KDY: sobota 1. 2. od 16:00


Divadlo / Zločin a trest

V Divadle D21 se chystá premiéra klasického literárního díla F. M. Dostojevského. Student Raskolnikov je zastáncem myšlenky, že velké osobnosti mohou v zájmu obecného blaha porušit zákon. Jenže co se stane, když ho poruší? V hlavních rolích zazáří Kristýna Podzimkouvá, Vojtěch Hrabák či Petr Pochop.

KDE: Divadlo D21
KDY: premiéra v sobotu 1. 2. od 19:30


Výstava / Devětsil 1920 – 1931

První a zároveň poslední výstava uměleckého svazu Devětsil se konala v roce 1986. Tato výstava chce však nabídnout nový pohled na Devětsil. Soustředí se zejména na to, co bylo pro Devětsil pro jeho pojetí tvorby a aktivity zásadní. K výstavě byla vydána i nádherná publikace.

KDE: Galerie hlavního města Prahy – Dům U Kamenného zvonu
KDY: do neděle 23. 3.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM