LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 29. června? (víkendové tipy)

Víkend bude teplý a slunečný. Pokud se nechystáte odpočívat na chalupě či na chatě nebo zrovna nejste v Chorvatsku, můžete si dosyta užít kultury.


Film / Víkend na chatě

Tuhle finskou komedii si určitě užijete. Parta přátel vyrazí na chatu. Dříve se ovšem scházeli v rozpuku mládí a za dob bujarých večírků. Dnes už jsou ale úplně jiní. Jenže staré křivdy se nezapomínají a s množstvím vypitého alkoholu stoupá i touha přátel si všechno vyříkat. Přijďte se na film podívat do kina Pilotů. Má jedinečnou atmosféru, příjemnou obsluhu a hned vedle něj se nachází sympatický bar.

KDE: Kino Pilotů
KDY: pátek 3. 7. od 21:30


Festival / DEPO v letu

Plzeň žije nejenom dobrým pivem, ale i kulturou. Letošní ročník festivalu nabídne sérii koncertů, autorských čtení, nového cirkusu i gastronomické akce.

KDE: Plzeň – DEPO 2015
KDY: do čtvrtka 20. 8.


Hudba / Smetanova Litomyšl

Tento festival nabídne cyklus komorních koncertů ve výjimečných prostorách a s omezeným počtem diváků. Letošního ročníku se zúčastní jen čeští umělci.

KDE: Litomyšl – různá místa
KDY: čtvrtek 2. 7. – neděle 12. 7.


Film / TADY VARY

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary letos nebude, ale o filmové novinky, které by se na tomto festivalu objevily, nepřijdete. V kinech po celém Česku poběží projekce každý den. V Praze můžete navštívit kino Aero, Bio Oko nebo Světozor.

KDE: celá ČR
KDY: pátek 3. 7. – sobota 11. 7.


Party / Zahájení festivalu ŽIFF

První ročník festivalu ŽIFF startuje už tento pátek a to v Žižkov Beer Garden. Všichni vědí, co je filmový nebo divadelní festival, ale co je ŽIFF? To je jedna nekonečná party.

KDE: Žižkov Beer Garden
KDY: pátek 3. 7. od 19:00


Gastro / Street Food Fest

Do zahraničí se nechystáte a chalupu, kde byste si užili léto, nemáte? Zajděte si tento víkend do Žlutých lázní. Budete si tam připadat jako na dovolené u moře a ještě si můžete celý den dávat do nosu. Belgické hranolky, tacos, brazilské speciality, burgery, hot dogy, koktejly, pivo, limonády i prosecco. To všechno tu najdete. Také si můžete půjčit šlapadla, zahrát si ping-pong nebo volejbal a večer můžete zůstat na letní kino. Promítat se bude oscarová Zelená kniha.

KDE: Žluté lázně
KDY: sobota 4. 7. od 12:00


Umění / Antonín Kratochvíl: Fotoeseje

Přijďte se podívat na retrospektivní výstavu jednoho z nejznámějších českých fotografů sociálního dokumentu a fotožurnalismu. Byl u všech důležitých světových konfliktů a také fotil známé osobnosti, mimo jiné i Billa Gatese, Priscillu Presley nebo Davida Bowieho.

KDE: Dům U Kamenného zvonu
KDY: do neděle 18. 10.


Foto: Smetanova Litomyšl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM