PozvánkyVýstavy

On-line výstavy, které vám nesmí uniknout

Stýská se vám po galeriích a muzeích? Pak zavítejte do těchto prostor alespoň prostřednictvím virtuálních a komentovaných prohlídek. Které v posledních týdnech zaujaly mě?


Rembrandt: Portrét člověka

Tato výstava jednoznačně patří mezi ty nejvýznamnější, které kdy byly v Praze, potažmo v celé České republice k vidění. Mapuje slavná díla holadského umělce Rembrandta Harmenszoon van Rijn (1606-1669), díla jeho současníků i následovníků. Pokud jste na výstavě v Paláci Kinských nebyli osobně, podívejte se alespoň na sérii krátkých videí zaobírajících se jednotlivými Rembrandtovými díly. Více se o výstavě dozvíte ZDE.


400 ASA: Prostě dokument…

Fotografický spolek 400 ASA, jehož název odkazuje k citlivosti filmu, založili fotografové Karel Cudlín, Jan Dobrovský, Alžběta Jungrová, Antonín Kratochvíl, Tomki Němec, Jan Mihaliček a Martin Wágner. Výstava se stejnojmenným názvem mapuje různé společenské skupiny a jimi utvářená prostředí. Výstava 400 ASA sice proběhla už v roce 2019 v rámci Národní galerie Praha ve Veletržním paláci, avšak dodnes se můžete podívat na komentovanou prohlídku, například s Karlem Cudlínem a Janem Dobrovským.


Eva Koťátková: Rozhovory s monstrem

Společenské předsudky tu stále jsou a budou. Eva Koťátková se věnuje zejména jednomu z nich. Pomocí prostorových instalací se snaží upozornit na problém vylučování sociálně slabých a znevýhodněných jedinců ze společnosti. Snaží se poukázat na to, že i lidé s tělesnými vadami a chováním, které neodpovídá očekávaným standardům, jsou stejní jako my. Výtvarnice touto výstavou navazuje na bohužel neúspěšné projekty podporující chráněná bydlení pro znevýhodněné skupiny obyvatel.


Místo tvar program / KONVERZE

Mnoho objektů určených k demolici v posledních letech našlo nové uplatnění. Staly se z nich prostory nejen užitečné, ale také architektonicky a designově velmi zajímavé. A tato výstava mapuje ty realizované projekty, které vznikly v letech 2015-2020. Ač se komentovaná prohlídka zabývá jen některými z nich, i tak stojí za to se na ni podívat.


Museo Frida Kahlo

Chcete se podívat do Mexika? Přímo do hlavního města? Ne, nedělám si legraci. Tak chcete? A co poznat dům, v němž vyrůstala nejslavnější mexická malířka Frida Kahlo? Žijete v době neomezených možností. Využijte toho. Prostřednictvím virutální prohlídky se seznámíte s díly Fridy Kahlo, jejího muže Diega Rivery a nakouknete skrze La Casa Azul do jejich soukromého života. Vstupte do virtuální prohlídky.


Foto: pro MeetFactory Studio Flusser

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM