Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 31. prosince?

První týden nového roku vždycky bývá lenivější. To však neznamená, že se vůbec nic neděje. Pořádně do toho šlápněte a odstartuje nový rok nějakou zajímavou kulturní událostí. Jak se říká, jak na Nový rok, tak po celý rok…

Party: Silvestrovská noc na lodi Captain Morgan

Nevíte, kam se na silvestrovský večer vrtnou? Všechny restaurace a bary už jsou plné a doma se vám sedět nechce? Zkuste kapitánskou loď Captain Morgan. Na horní palubě bude hrát elektroswingová kapela, dole DJ TERRAN. Zkuste štěstí, třeba ještě pár míst zbylo.

KDE: Loď Captain Morgan/ náplavka

KDY: pondělí 31. 12. od 19:00

 

Hudba: Disco balkan s Circus Brothers

Pokud nebudete mít po silvestrovské noci stále dost oslav, stavte se v Malostranské besedě. Bude tu pořádná balkánská show!

KDE: Malostranská beseda

KDY: úterý 1. 1. od 20:30

 

Výstava: Česká cena za architekturu 2018

Až do neděle máte možnost navštívit výstavu děl, která byla oceněna v rámci České ceny za architekturu 2018. Přijďte se podívat na to nejlepší, co můžete v současné české architektuře vidět.

KDE: Galerie Jaroslava Fragnera

KDY: do neděle 6. 1.

 

Přednáška: Lowcost dobrodružství – Himaláj a Mexiko

Rádi byste si udělali výlet do zahraničí? Co nejdál? Ale chybí vám peníze? A co třeba za pár kaček navštívit Mexiko nebo Himaláj? Jak cestovat levně vám poví cestovatelé Sebastian Prax, Tony Košař a Zuzana Nerudová, kteří jinak než `lowcost` do zahraničí necestují.

KDE: Kavárna co hledá jméno

KDY: čtvrtek 3. 1. od 18:45

 

Literatura: Poetické prorokování 2019

Troška poezie na začátku nového roku nikomu neuškodí. Poetické prorokování 2019 nabídne to nejlepší z české poezie. V Praze se totiž sejde deset finalistů Literární soutěže Františka Halase. Deset nejlepších, deset různých pohledů na svět.

KDE: Dobrá trafika (Újezd, Malá Strana)

KDY: pátek 4. 1. od 19:00

 

Zábava: Golemova bojovka

Máte rádi bojovky? Pak si tuhle Golemovu nenechte za žádnou cenu ujít. Díky ní se podíváte do zapomenutých ulic Starého Města pražského. Jestli vás baví únikovky, z téhle budete nadšení. Soutěžit bude hned deset týmů a cílem je získat kód k zámku, který musíte otevřít dřív než vaši protivníci. A výhra? Venkovní únikovka Alchymista.

Více o bojovce ZDE.

KDE: ostrůvek před sochou Franze Kafky

KDY: sobota 5. 1. od 15:00

 

Literatura: Autorské čtení Jana Těsnohlídka

Znáte českého spisovatele, básníka a vydavatele Jana Těsnohlídka? Baví vás ho číst a poslouchat? Pak dorazte na jeho autorské čtení. Určitě nebudete litovat. Vstupné činí 50 Kč.

KDE: Kasárna Karlín

KDY: neděle 6. 1. od 19:00

 

Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM