Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 7. ledna?

Teď už se na Vánoce ani dovolenou vymlouvat nemůžete. Je čas pustit se do nového roku a vytěžit z něj, co se jen dá. Odpočívat se ale musí. Nejlépe každý den. Vybírejte z těch nejzajímavějších kulturních a společenských akcí.

 

Film/ Scandi

Severské filmy jsou už po léta oblíbené v celé Evropě a to nejen díky severským autorům mrazivých detektivek, ale i díky kvalitnímu filmovému zpracování. Scandi představuje to nejzajímavější ze současné Skandinávie.

KDE: Kino Lucerna

KDY: 10. – 14. 1.

 

Umění/ Vernisáž výstavy Praha zítra?

Chcete vědět, jak se Praha během následujících let změní? Co nového tu vyroste? Přijďte se podívat na vernisáž sedmdesáti nových projektů, které mají za cíl oživit stávající podobu města.

KDE: CAMP

KDY: úterý 8. 1. od 19:00

 

Workshop/ Jak si vybudovat vlastní kavárnu

Už je tomu víc než půlrok, co na Žižkově otevřeli Kavárnu dobrodruha. Ne každá taková se uchytí, ale majitelům této kavárny se zatím daří víc než dobře. Máte v plánu si i vy otevřít kavárnu, ale nevíte, jak nato? Filip Mayer, zakladatel Kavárny dobrodruha, se s vámi podělí o vlastní know-how.

KDE: Kavárna dobrodruha

KDY: neděle 13. 1. od 18:00

 

Vzdělávání/ Pražská Paříž ve Vršovicích

Bydlíte v blízkosti pražských Vršovic a přitom o nich víte tak málo? Víte, že právě ve Vršovicích se dá vidět Paříž nebo Chicago? A dokonce i Washington! Že jsem se praštila do hlavy? Nikoliv, přesvědčte se sami už tuto sobotu na komentované vycházce. Sraz je na zastávce Na Míčánkách.

KDE: zastávka Na Míčánkách

KDY: sobota 12. 1. od 15:00

 

Vzdělávání/ Nejlepší espresso neexistuje

Káva, její pražení a příprava je hotová alchymie. Učíte se s ní pracovat celý život. A na téhle přednášce se dozvíte, že nejlepší espresso neexistuje. A také budete ochutnávat.

KDE: Spell Coffee

KDY: středa 9. 1. od 17:00

 

Jídlo/ Poke bowls vol. 3

Já se do poke bowl zamilovala během minulého roku, přesněji ve chvíli, kdy jsem poprvé navštívila Manifesto na Florenci. Tahle havajská specialita se obvykle připravuje z rybího masa, tedy tuňáka nebo lososa, a také s tofu. Jestli nevíte, o co jde, přijďte ve středu do Point Gallery, kde budete moct ochutnat hned několik variant poke bowls.

KDE: Point Gallery

KDY: středa 9. 1. od 18:00

 

Party/ 28. narozeniny Rock Café

Tenhle týden slaví Rock Café už dvacáté osmé narozeniny a na oslavu přizvali Timudej, Ptakustik a Pio Squad. Součástí narozeninového večera bude i diskuzní show Kvůli čeho?.

KDE: Rock Café

KDY: sobota 12. 1. od 19:00

 

Film/ Upír Nosferatu

Upír Nosferatu na velkém plátně? Ano! Tenhle zázrak německého filmového expresionismu si rozhodně nenechte ujít.

KDE: kino Ponrepo

KDY: pátek 11. 1. od 18:30

 

Bazar/ Povánoční SWAP aneb výměnný bazárek oblečení

Přinesl vám Ježíšek něco, co nechcete? Udělali jste si novoroční úklid ve skříni a teď nevíte, kam s nepotřebnými věcmi? Věci přineste právě na tenhle povánoční bazar. Výměnou si pak můžete odnést cokoliv, co se vám bude líbit. ZDARMA. Jak se říká, kdo dřív přijde, ten dřív mele.

KDE: Nesedím, sousedím (Břevnov)

KDY: středa 9. 1. od 18:30

 

Foto: Petr Kučera

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM