LifestylePozvánky

Prague Music Performance přinese koncerty, besedy i workshopy

Už dvanáct let máme možnost účastnit se festivalu, který vychází z organického spojení festivalu a vzdělávací instituce. Prague Music Performance tematicky propojuje koncerty, workshopy i přednášky. Hudba je ovšem, jak název festivalu napovídá, tou nejdůležitější esencí festivalu a těšit se tak můžete na hudbu klasickou, jazzovou i experimentální.


Od dubna až do června

Letošní ročník Prague Music Performance zahájí Karlheinz Stockhausen svou skladbou Aus den Sieben Tagen v pražském Centru současného umění DOX 26. dubna 2022. Skladba reaguje na globální i osobní krize, které se udály v době, kdy skladba vznikala. Protože však festival trvá až do června, koncertů se odehraje ještě několik, například 10. června vystoupí v Divadle Archa Roscoe Mitchell, vůdčí osobnost na poli avantgardního jazzu, nebo si můžete zajít 21. června 2022 do Lucerna Music Baru na koncert skupiny Crime and the City Solution, což je reinkarnace legendárního uskupení Simona Bonneyho a Bronwyna Adamse.

Kromě již zmíněných koncertů se v rámci Prague Music Performance odehraje i recitál Michele Campanella, který je jedním z předních interpretů rakousko-uherského skladatele a klavíristy Ference Liszta. Zúčastnit se můžete i přednášky Uriho Caine, který se proslavil tím, že v devadesátých letech jako kurátor Benátského bienále odvážně přepracoval Othella.

Máte chuť zúčastnit se workshopu s držiteli Grammy, smyčcovým Attaca Quartet? Dorazte 24. května 2022 do DOXu.

Čeká toho na vás ale mnohem víc. Celý program najdete na oficiálních stránkách festivalu.


Foto: Stockhausen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM