LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 14. února?

Týden nám začíná Valentýnem. Ten ovšem ne každý slaví. Já ho slavím, většinou nějakým pořádným béčkovým hororem, jako je například Krvavý Valentýn. K tomu si dám vínko, brambůrky a budu spokojená. Ale dost o Valentýnu. Co nás tento týden čeká a nemine?


Umění / Vernisáž výstavy Lorenzových tramvají

Malby a linoryty spojené s tramvajovou tematikou najdete od 15. února v KC Vozovna. Jejich autorem je autistický výtvarník Lorenzo, kterého už od útlého dětství fascinuje svět tramvají. A fascinující jsou i jeho umělecká díla.

KDE: KC Vozovna (Praha)
KDY: vernisáž úterý 15. 2. od 18:00


Divadlo / Romeo a Julie

Balet Národního divadla přináší nejznámější příběh lásky všech dob. Choreografie se ujal John Cranko a inscenován bude balet v originální kostýmní a scénické výpravě Jürgena Roseho.

KDE: Státní opera (Praha)
KDY: úterý 15. 2. od 19:00 / čtvrtek 17. 2. od 19:00 / sobota 19. 2. od 14:00 a 19:00


Online / Hanspaulka – čtvrť, kam se stěhují nejbohatší

Chcete se něco dozvědět o nejzajímavějších vilách na Hanspaulce? Přihlaste se na online procházku s průvodci Petrem Zemanem a Janou Olejníkovou. Výtěžek z akce bude věnován na opravu kapličky pod barrandovskou skálou.

KDE: online
KDY: středa 16. 2. od 19:00


Lifestyle / 1. Krčský swap

Přinést můžete cokoliv, co byste darovali i svému dobrému příteli či přítelkyni. Věci proto musí být čisté a nepoškozené. Odnést si také můžete, co chcete. Maximální počet přinesených a odnesených věcí je však stanoven na dvacet. Přijďte si užít den do Modrého pavilonu a třeba někomu uděláte radost.

KDE: Modrý pavilon – Štúrova 1281/10 (Praha)
KDY: čtvrtek 17. 2. od 10:00


Hudba / Mladí dirigenti

Chcete si užít trochu klasické hudby? Vydejte se do ostravského Domu kultury, kde si ve čtvrtek můžete poslechnout klavíristu Martina Kasíka s Janáčkovou filharmonií Ostrava, kterou budou dirigovat posluchači Curyšské hudební akademie pod vedením Johannese Schlaefliho.

KDE: Dům kultury města Ostravy
KDY: čtvrtek 17. 2. od 18:00


Lifestyle / Ďáblický Masopust 2022

Masopustní průvod se uskuteční už tuto sobotu. Vyráží se od ďáblického Obecního domu. A jestli ještě nemáte masopustní masky, můžete si je v pátek 18. února vyrobit. Víc informací se dozvíte na stránkách Komunitního centra Vlna Ďáblice.

KDE: Obecní dům – Osinalická 1104/13 (Praha)
KDY: sobota 19. 2. od 14:00


Gastro / Masopustní zabijačka

Na loveckém zámku Ohrada se bude celou sobotu konat masopustní veselí. Těšte se na vystoupení masopustních maškar a Řeznické kapely i na řemeslné stánky, výrobu kraslic madeirskou technikou, drátkování nebo malování na obličej. A samozřejmě nebudou chybět zabijačkové hody a dobré pití. Vstup na akci je zdarma.

KDE: Hluboká nad Vltavou
KDY: sobota 19. 2. od 9:00


Foto: z představení Romeo a Julie (Balet ND), Pavel Hejný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM