DivadloPozvánky

Únor 2022: Do divadla na…?

Že už jste dlouho nebyli v divadle? Není divu, když se svět obrátil vzhůru nohama. Ale musíme pevně věřit, že už je to za námi. A tak bez obav vyrazte do divadla. Které premiéry byly nebo budou uvedené v únoru?


Alois Nebel

Divadelní hra podle známého komiksového románu vypráví příběh ze Sudet. Skromný výpravčí na zapadlém horském nádraží v Bílém Potoce se soustředí jen na příjezdy a odjezdy vlaků a odolává mlze. Lidé se přesunují z místa na místo, dobrovolně, pak i nedobrovolně. Jsou vyhnání uprchlíky, a tak se i z nich samotných stávají uprchlíci.

KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec (Malé divadlo)
KDY: premiéra 4. 2. 2022


Proč se dítě vaří v kaši

Adaptace románu švýcarské autorky Aglaji Veteranyi se zabývá životem cirkusácké rodiny, která utíká před totalitním režimem Nicolaeho Ceaușesca. Děti jsou vykořeněné ze svého domova a nic je nečeká. Jaké to je být všude cizincem?

KDE: Divadlo Husa na provázku (Brno)
KDY: premiéra 4. 2. 2022


Čarodějky ze Salemu

Tento světoznámý historický thriller, jehož autorem není nikdo jiný než sám klasik moderního amerického dramatu Arthur Miller, se dočkal už mnoha divadelních zpracování. Ale nikdy se neomrzí. Čarodějky ze Salemu vypráví skutečný příběh, který se stal v malé vesnici Salem roku 1692. Hra pojednává o tom, jaké to je, když lidé rozpoutají davovou hysterii a stávají se čím dál paranoidnějšími.

KDE: Divadlo J. K. Tyla Plzeň (Nová scéna)
KDY: premiéra 5. 2. 2022


Harlekýn je mrtvý

Harlekýn není jenom dort s pařížskou šlehačkou, ale i česká groteska. Harlekýn je darebák, který prožívá nejrůznější životní eskapády, svádí souboje mezi dobrem a zlem a prožívá zakázanou lásku. Život se mu začíná rozpadat pod rukama a otázkou je, jestli je to jeho vina nebo vina okolností, do kterých se dostal.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 8. 2. 2022


Dějiny násilí

Dějiny násilí jsou románem francouzského spisovatele Édouarda Louise. Je to biografie, velmi kontroverzní a odvážná zpověď. A také je to detektivní příběh, v němž je na začátku autor znásilněn a skoro zabit mužem, jehož poznal cestou z vánoční večeře. Každý, komu příběh vypráví, ho nahlíží z jiného úhlu pohledu. Ve skutečnosti je však jeho tragický osud jenom pouhou kapkou v moři a hodí se tak akorát do statistiky trestných činů, které se dějí dnes a denně.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: premiéra 12. 2. 2022


Absolvent

Dlouho očekávaná premiéra v hlavních rolích s Danielem Krejčíkem a Jitkou Schneiderovou se konečně dočkala svého uvedení. Absolvent je adaptací románu, který proslavil oscarový film. Benjamin je mladý absolvent prestižní univerzity, který se vrací domů k rodičům, aby svůj studijní úspěch oslavil. Jenže oslava se zvrtne a jeho osoba zaujme paní Robinsonovou, manželku přítele Benjaminova otce. A tak se ho rozhodne svést.

KDE: Divadlo Na Fidlovačce (Praha)
KDY: premiéra 12. 2.


Venuše v kožichu

Hra je fascinujícím dialogem zdánlivě nesourodého páru, který boří hranice mezi realitou a fikcí. Žádná klišé už neexistují, všechno je zpochybněno. Thomas je začínající autor a režisér a Vanda nezaměstnaná herečka. On hledá herečku, ona práci. Jak skvěle se doplňují! Během konkurzu ovšem rozehrají nebezpečnou hru plnou neotřelého humoru a brilantních slovních přestřelek.

KDE: Divadlo Petra Bezruče (Ostrava)
KDY: premiéra 18. 2. 2022


Foto: Proč se dítě vaří v kaši, oficiální stránky Divadla Husa na provázku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM