LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 28. března?

Počasí nám tento týden vskutku příliš nepřeje. Na žádné dlouhé procházky po městě ani v přírodě to nevypadá. Naštěstí pro vás máme jiný plán.


Umění / Lubomír Typlt. Levitace

Nechte se pozvat na vernisáž výstavy do Galerie Františka Drtikola v Příbrami. Lubomír Typlt je jedním z nejvýznamnějších současných autorů a svou novou výstavou Levitace ztvárňuje okamžik zastavení děje v momentě dramatického vyhrocení. Výstava překlápí rozměr lidského osudu do tíživé nesmiřitelné dialektiky těla a duše, jednání a svědomí, vůle a představy.

KDE: Galerie Františka Drtikola Příbram
KDY: vernisáž / čtvrtek 31. 3. od 17:00


Divadlo / HaDivadlo v Praze

HaDivadlo je jednoznačně jedním z nejoblíbenějších brněnských divadel. Nyní se chystá na hostování v Praze a představí tu hned dvě svá představení – Naši a Vnímání režiséra Ivana Buraje. Rezervujte si lístky hned teď, ať hry nepropásnete.

KDE: Divadlo Archa (Praha)
KDY: čtvrtek 31. 3. od 20:00 a pátek 1. 4. od 20:00


Umění / V nouzi poznáš přítele

Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše se opět otvírá pro návštěvníky a novou sezónu zahajuje výstava V nouzi poznáš přítele. Ta připomene pomoc, kterou si osobnosti z okruhu Karla Čapka opětovali v době krizí postihujících českou společnost od 30. do 70. let minulého století.

KDE: Památník Karla Čapka (Stará Huť)
KDY: vernisáž / sobota 2. 4. od 14:00


Gastro / Ze sklepa do sklepa

Vydejte se na tradiční pouť po vinařských sklípcích ve Velkých Bílovicích. Ochutnáte ta nejlepší moravská bílá, růžová a červená vína a samozřejmě nebude chybět něco k zakousnutí.

KDE: Velké Bílovice – různá místa
KDY: sobota 2. 4. od 11:00


Lifestyle / Jarní trhy na zámku Blatná

Pokud se o víkendu vyčasí, udělejte si výlet na zámek Blatná, jihočeský architektonický unikát. Těšit se můžete na trhy s ručně dělanými výrobky a také s občerstvením.

KDE: Zámek Blatná
KDY: sobota 2. 4. – neděle 3. 4.


Gastro / Vegan Žižkov fest

Jste příznivci veganské kuchyně, zero waste životního stylu a ekologických produktů? Pak zavítejte na tento festival, který bude plný přednášek, diskuzí a také jídla a pití.

KDE: Prostor 39 (Praha)
KDY: neděle 3. 4. od 12:00


Lifestyle / CAMPlant: Swap kytek

Bílý sál v CAMPu se na jeden den promění ve skleník, kam si můžete přijít pro novou rostlinu, nebo naopak nějakou rostlinu můžete přinést. A když už tu budete, můžete se zúčastnit zeleného workshopu Jak se starat o pokojovky.

KDE: CAMP – Centrum architektury a městského plánování (Praha)
KDY: neděle 3. 4. od 10:00


Foto: David Konečný, HaDivadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM