LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 13. července? (víkendové tipy)

Tento víkend se ponese ve znamení výstav, hudby a divadla. Tak neseď doma jak pecka a rozšiř si své kulturní obzory.


Hudba / Daylight 2020

Tohle je hudební akce pro všechny milovníky techna a elektronické hudby, navíc v netradičních prostorách ostrovní Vily Štvanice.

KDE: VILA Štvanice
KDY: pátek 17. 7. od 15:00 – sobota 18. 7. do 12:00


Divadlo / Nultý bod 2020

Provokativní a dosud neznámé žánry a trendy evropského divadla. O tom festival je. Během pár dní nabídne představení tanečního a fyzického divadla. Přítomni budou špičkoví umělci a mistři svého oboru.

KDE: Invalidovna
KDY: do pátku 17. 7.


Film / Film Naživo – Kaleidoscope

Nyní máte jedinečnou příležitost zúčastnit se unikátního divadelně-filmového projektu, v němž bude představení zasazeno do netradičních exteriérů a točeno v jednom záběru, jenž bude v přímém přenosu vysílán do kin po celé republice. Celkem se uskuteční pět představení a tím prvním je Kaleidoscope uměleckého souboru Cirk La Putyka.

KDE: vybraná kina po celé České republice / aktuální seznam najdete ZDE
KDY: sobota 18. 7. od 21:00


Umění / Interaktivní Božská komedie

Experimentální umělkyně, respektive malířka Radka Bodzewicz vystavuje v nové pražské BOLD Gallery. Své velmi neobvyklé malířské techniky skloubila s prvky virtuální reality, která divákům umožňuje prožít výstavu úplně jinak, než jsou zvyklí.

KDE: BOLD Gallery
KDY: do soboty 18. 7.


Umění / ProART Festival 2020

Tento festival je jeden velký workshop, workshop tance, divadla, fotografie, zpěvu i herectví. Všechny aktivity jsou sestaveny tak, aby byly vhodné jak pro profesionály, tak širokou veřejnost.

KDE: Místodržitelský palác v Brně
KDY: do neděle 19. 7.


Gastro / Vegan Žižkov fest

Festivalů na téma veganská strava, život bez odpadu a eko výrobky není nikdy dost. Nyní se jeden takový chystá i v Praze. Součástí festivalu jsou přednášky, workshopy i stánky se zdravým občerstvením.

KDE: Prostor 39
KDY: neděle 19. 7. od 12:00


Umění / Sculpture Line

Do konce září máte možnost zhlédnout sochy a další výtvarné objekty pod širým nebem. Jde o nejrozsáhlejší akci u nás, která se snaží propojit sochařství s veřejným prostorem, a to již šestým rokem. Umělecká díla však nenajdete jen na známých a frekventovaných místech, ale i jinde, kde byste je třeba vůbec nečekali. Udělejte si procházku Prahou a dalšími českými městy a najděte všechna umělecká díla. Jejich plný výčet najdete ZDE.

KDE: celá ČR
KDY: do konce září 2020


Lifestyle / Vršovice – prázdninová poznávací vycházka

Všichni je známe, možná si myslíte, že dobře. Ale skutečně o této pražské čtvrti víte úplně vše? Procházka bude věnována především architektuře a tak máte skvělou možnost poznat místo svého bydliště či snad blízké sousedství z trochu jiného úhlu. S nákupem vstupenek však neotálejte. Vzdělávací procházky Prahou jsou velmi oblíbené.

KDE: Vršovice – Čechovou náměstí
KDY: neděle 19. 7. od 10:30


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM