LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 28. února?

Radovali jsme se, že je koronavirová pandemie za námi, a přišla další katastrofa. Válku na Ukrajině nejspíš nikdo nečekal. Nikdo nevěřil, že Ruská federace překročí hranice suverénního státu a zaútočí. Ale děje se tak. Pojďte aspoň na chvíli dělat, že je svět v pořádku, a vyrazte se odreagovat na nějakou zajímavou akci.


Hudba / VILEM2 – Koncert & premiéra klipu

Dříve hrával po ulicích a barech. Nyní vydává svůj debutový singl Čerstvá krev a představuje svou novou kapelu VILEM2. Přijďte se seznámit s nadaným hudebníkem Michalem Prokopem a pokřtěte společně s ním singl i videoklip.

KDE: Klub Letka (Praha)
KDY: pátek 4. 3. od 19:30


Umění / Malý princ – interaktivní výstava

Interaktivní výstava s rozšířenou realitou Malý princ, jejíž autorkou je oblíbená výtvarnice Eliška Podzimková, se přesouvá do Plzně. A díky prostorově velkorysému prostoru Papírna bude výstava větší než kdy dřív.

KDE: Papírna Plzeň
KDY: čtvrtek 3. 3. – neděle 1. 5.


Hudba / Kultura pro Ukrajinu

Divadla, festivaly i kulturní instituce se připojují k výzvě Kultura pro Ukrajinu a chystají benefiční koncert na pražské Kampě. Cílem celé akce je podpořit veřejnou sbírku SOS Ukrajina pod záštitou Člověka v tísni. Poslechněte si koncert a přispějte na dobrou věc.

KDE: Kampa (Praha)
KDY: čtvrtek 3. 3. od 18:00


Divadlo / Let do nebe aneb Fata morgana

Legendární pražskou scénu čeká premiéra autorské inscenace Arnošta Goldflama. Ten se rozhodl připravit scénář ze svých oblíbených autorů Karla Poláčka, Ivana Wernische a Daniila Charmse. A bude to veselé, hravé, lehce bizarní a trochu smutné.

KDE: Studio Ypsilon (Praha)
KDY: premiéry / pátek 4. a neděle 6. 3. od 19:30


Lifestyle / Orchideje šesti světadílů

Zavítejte na prodejní výstavu orchidejí. A ne jen tak ledajakých. K dispozici budou orchideje dovezené z Holandska i kultivary. Vyberou si začátečníci i zkušení pěstitelé. A i když si nic nekoupíte, rozhodně bude na co koukat.

KDE: Botanická zahrada Praha
KDY: pátek 4. 3. – neděle 20. 3.


Gastro / Masopust a zabijačkové hody v Chuchli

Tradiční masopustní program pro děti, pro dospělé zase pořádný zabijačkový raut ve stylu sněz, co můžeš. Chybět nebude hudební doprovod, opékání buřtů ani výroba masek.

KDE: Chuchle Arena Praha
KDY: sobota 5. 3. od 10:00


Umění / Útoky na zboží: Masky, mikrofilm, časové osy

Skupinová výstava inspirovaná odkazem předčasně zesnulého fotografa a pedagoga Filipa Lába ilustruje informační éru naší společnosti. Provázet ji budou obrazy masek v nejrůznějších podobách. Výstava rovněž operuje s technologií mikrofilmu, která předcházela všeobecné digitalizaci, a předjímá postdigitální fotografii.

KDE: Fotograf Gallery (Praha)
KDY: do soboty 2. 4.


Foto: Vilem 2, autor fotografie: Michal Hančovský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM