LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 23. srpna?

Chystáte se na výlet nebo zůstanete doma a raději si zajdete za kulturou? Ať se rozhodnete jakkoliv, z našich týdenních tipů si určitě vyberete.


Lifestyle / 1981 Secondhand pop up – Vše za půlku!

Kde nejlépe nakoupíte kvalitní oblečení z druhé ruky? V 1981 Secondhandu ve Vršovicích. Módní i retro kousky na jednom místě, pro muže i ženy všech věkových kategorií a navíc za přijatelnou cenu si přijďte pořídit do Oldřichovy ulice. Naproti secondhandu je navíc výborná kavárna.

KDE: 1981 Secondhand (Oldřichova, Praha)
KDY: čtvrtek 26. 8. od 10:00 do 19:00


Literatura / Křest knihy Marie Tomanové New York New York

Je to už v pořadí druhá kniha Marie Tomanové, ta první s názvem Young American vyšla už v roce 2019 a předmluvu k ní napsal uznávaný fotograf Ryan McGinley. Na nové knize Tomanová spolupracovala s historikem umění Thomasem Beachdelem. V knize se prolínají obrazy prostředí a lidí a je hlavně o New Yorku, do něhož se Tomanová v roce 2011 přestěhovala.

KDE: Fotograf Gallery – Praha
KDY: čtvrtek 26. 8. od 19:00


Umění / Arctic Nordic Alpine: S krajinou v dialogu

Je moderní architektura nástrojem k tomu, aby byla naše planeta a život na ní zdravější? Výstava představuje nejnovější tvorbu slavného architektonického ateliéru Snøhetta, který se snaží bojovat proti klimatickým změnám. Vernisáž se koná 26. srpna.

KDE: Galerie Jaroslava Fragnera
KDY: pátek 27. 8. – středa 13. 10.


Gastro / Víno a prosecco v Parku Riegrovy sady

Na festivalu se představí čeští vinaři i ti italští, kteří jsou odborníky na prosecco. K dobrému pití samozřejmě patří i dobré jídlo. Ani to v Riegrových sadech chybět nebude.

KDE: Riegrovy sady – Praha
KDY: pátek 27. 8. – neděle 29. 8.


Lifestyle / Respect Festival 2021

Balkánské rytmy, africké blues, punkrock, alternativa… Respect ale není jenom o hudbě. Jeho součástí je i program pro děti, výtvarné instalace a stánky se spoustou jídla a pití.

KDE: Rohanský ostrov – Praha
KDY: sobota 28. 8. – neděle 29. 8.


Gastro / Karlínský street food festival

Zakončete letní prázdniny gastronomickým zážitkem. O kvalitní muziku rovněž nebude nouze. Nezapomeňte s sebou vzít i děti, protože i pro ně je připravený bohatý program.

KDE: Karlín Market – Praha
KDY: neděle 29. 8. od 10:00


Gastro / Prague Ice Cream Festival

Kde najdete tu nejlepší zmrzlinu? Tento víkend je to jasné jako facka – na Výstavišti Praha. Představí se zde tuzemští i zahraniční výrobci toho nejlepšího gelata. Na festivalu zazpívá Anička Slováčková a další interpreti.

KDE: Výstaviště Praha
KDY: neděle 29. 8. od 10:00


Foto: Tverrfjellhytta, © Ketil Jacobsen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM