LifestylePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 9. ledna?

Už jste se plně adaptovali na pracovní mód, nebo se ještě potácíte někde mezi vánočními svátky a vyhlídkami na dovolenou, která stejně hned tak nepřijde? Udělejte si radost a vyrazte za kulturou. Ta vždycky člověku zvedne náladu.


Lifestyle / Debata N: Prezidentské finále

O víkendu tu máme první kolo prezidentských voleb. Už víte, koho budete volit? Jestli ne, můžete si v úterý večer zajít do Knihovny Václava Havla a poslechnout si názory šéfredaktorky slovenského Deníku SME nebo šéfredaktorů Deníku N a magazínu Forbes.

KDE: Knihovna Václava Havla (Praha)
KDY: úterý 10. 1. od 19:00


Literatura / Argo na severu

Přijměte pozvání na severský literární večer s nakladatelstvím Argo a Skandinávským domem. Budou se číst ukázky ze skandinávské literatury a také se o ní bude živě diskutovat.

KDE: Kavárna Na Boršově (Praha)
KDY: úterý 10. 1. od 19:00


Film / 25. Jeden svět: online premiéra filmu O otcích a synech a debata

Usáma a Ajmán jsou bratři a jejich otec je džihádista. Vydáváme se do Sýrie a sledujeme život dvou velmi odlišných chlapců, kteří vyrůstají ve víru fanatismu. Následovat bude debata k filmu v rámci 25. výročí festivalu Jeden svět. Premiéra dokumentu je zdarma.

KDE: online
KDY: čtvrtek 12. 1. od 19:00


Hudba / 1flfsoap + Nano Tone

Duo Michal Janík a Lukáš Palán tvoří elektronickou hudbu s pomocí živých bicích, kytary, synťáků a taky syrového zvuku. Jejich představení jsou energická a plná tanečních rytmů. A pak mu tu máme britsko-americkou dvojici Nano Tone, pop-wave kapelu s temnými texty, která vznikla v Praze.

KDE: Club Dock (Ostrava)
KDY: pátek 13. 1. od 20:30


Divadlo / Don Quijote

Tvůrci Divadla Husa na provázku zdramatizovali literární dílo Miguela de Cerventes y Saavedry. Kdo je Don Quijote a jaký by byl, kdyby žil v současnosti?

KDE: Divadlo Husa na provázku (Brno)
KDY: neděle 15. 1. od 18:00


Hudba / Novoroční koncert: Police Symphony Orchestra

Novoroční koncert zahájí v řadě již 13. sezonu mladého orchestru z Police nad Metují. Hrát se bude filmová hudba, pop, rock i vlastní autorská hudba. Hostem koncertu bude zpěvačka Bára Poláková.

KDE: Filharmonie Hradec Králové
KDY: sobota 14. 1. od 19:30 / neděle 15. 1. od 17:30


Foto: oficiální FB stránky Police Symphony Orchestra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM