DivadloPozvánky

Leden 2023: Do divadla na…?

Už jste byli letos v divadle? Pokud ne, třeba vás naláká některá z lednových premiér.


Ledvina

Komedie o lásce, empatii i sobeckosti představí osudy dvou téměř idylických párů. Jejich životy se ale změní ve chvíli, kdy jedna z žen potřebuje novou ledvinu.

KDE: Divadlo Mír (Ostrava)
KDY: premiéra 7. 1. 2023


Slávy dcera

Road movie pro čtyři herečky a jednoho klauna vypráví o vztahu otce a jeho dcer. Komedii režírovala herečka Vanda Hybnerová.

KDE: La Fabrika (Praha)
KDY: premiéra 17. 1. 2023


Soumrak monster: Zrození apokalypsy

Jeden večer, dvě hry. Soumrak monster je černá groteska o malosti člověka, Bang je zase černou komedií o geniálním dítěti, které ví, jak vyřešit všechny problémy.

KDE: Divadlo DISK (Praha)
KDY: premiéra 27. 1. 2023


Marie Antoinetta

Jaká byla královna Francie a proč nás její osud i dnes tolik přitahuje? Přijďte se podívat na divadelní představení, které vás přesvědčí o tom, že o Marii Antoinettě je dobré mluvit i dnes.

KDE: Divadlo F. X. Šaldy Liberec
KDY: premiéra 27. 1. 2023


Danny Smiřický (Příběhy inženýra lidských duší)

Toto nezapomenutelné dílo Josefa Škvoreckého teď máte možnost zhlédnout i v jeho divadelní podobě, respektive některé jeho části. Pokud tedy máte chuť prožít si hrůzná padesátá léta, normalizaci, kolaboraci i emigraci.

KDE: Divadlo na Vinohradech (Praha)
KDY: premiéra 27. 1. 2023


1984

Antiutopický román George Orwella vypráví o úředníkovi jménem Winston Smith, který pracuje na Ministerstvu pravdy. Dosud byl poslušným členem společnosti, to se ale změní ve chvíli, kdy si začne psát deník a pátrat po pravdě.

KDE: Švandovo divadlo (Praha)
KDY: premiéra 28. 1. 2023


Hukot času

Autorská adaptace fiktivního životopisu ruského skladatele Dimitrije Šostakoviče líčí příběh umělce, který nebyl dostatečně kompatibilní se Stalinovým režimem. Jeho hudba neodpovídala státní propagandě. Jenže skladatel nechtěl přijít o to, co ho naplňuje, ale ani nechtěl ztratit tvář…

KDE: MeetFactory (Praha)
KDY: premiéra 29. 1. 2023


Na co se můžete podívat online?

Máte předplacenou streamovací platformu Dramox? Pokud ano, pak si nenechte ujít zejména dvě novinky.


Zpívat jako Gigli

Komorní drama o operním zpěvákovi Benjaminu Giglim… Ne, není to jenom o něm, je to o těch, kdo chtějí zpívat jako on. O těžkých životních situacích, přátelství, lásce a samozvaném psychologovi Kingovi. Hru uvedlo Divadlo Ungelt.


Jedlíci čokolády

Hra Jedlíci čokolády získala v roce 2011 Cenu Alfréda Radoka. Je o třech sestrách, které se snaží postavit na vlastní nohy. Jenže je to těžší, než si myslely. Komedie z produkce Dramox Originals se vám bude líbit.


Foto: Ledvina, Divadlo Mír

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM