LifestylePozvánky

Neseď na zadku a jdi ven! Kam v týdnu od pondělí 24. července?

Letní prázdniny už jsou v půlce, proto je na čase si něco užít. A proč ne venku, když je tak hezky. Vyrazte na některý z letních festivalů, anebo spíš dáte přednost skromnějším kulturním nebo gastro akcím?


Gastro / Chilli Fest

Kdo má rád chilli papričky, nechť vyrazí do Počernického pivovaru, v němž místní šéfkuchař vytvořil speciální pálivé menu nejen pro ty nejodvážnější. Ale zkusit můžete i pálivé drinky.

KDE: Počernický pivovar (Praha)
KDY: pondělí 24. 7. – neděle 30. 7.


Film / Ziggy Stardust & The Spiders From Mars

Je to sice film, ale vlastně se jedná o hudbu. Promítat se bude jeden z nejslavnějších koncertů Davida Bowieho, při kterém svým fanouškům vyrazil dech. Po padesáti letech do kin přichází restaurovaná verze ve 4K. Bude to zážitek!

KDE: Bio Oko (Praha)
KDY: středa 26. 7. od 18:00 / sobota 29. 7. od 20:30


Hudba / Electric Universe In The Church – Karel Havlíček

Tohle bude taky pecka. V hlavní lodi kostela sv. Gabriela v Praze se uskuteční klavírní koncert skladatele a producenta Karla Havlíčka a hned nato naváže elektronickým setem v podzemní kryptě.

KDE: Gabriel Loci (Praha)
KDY: čtvrtek 27. 7. od 19:00


Gastro / Sláva pivu!

Nechci z vás dělat alkoholiky, ale jestli máte rádi Budějovický Budvar, pak si v pátek nebo sobotu udělejte výlet do pivovaru. Budou tu stánky minipivovarů, food trucky, lokální umělci a chybět nebude ani doprovodný program.

KDE: Budějovický Budvar
KDY: pátek 28. 7. – sobota 29. 7.


Hudba / Igor Orozovič & Co – Je jedno místo

Igor Orozovič je herec, ale i skvělý zpěvák a hudebník. A nyní přichází s novým koncertním programem nabitým šansonový repertoárem.

KDE: Lesní scéna na Vyšehradě (Praha)
KDY: sobota 29. 7. od 20:00


Lifestyle / Vietnam Náplavka Market

Milovníci všeho vietnamského, třeste se! Na prodej budou vietnamské klobouky, keramika, ovoce a samozřejmě i klasické vietnamské pokrmy a nápoje. A k dostání bude i vietnamské umění.

KDE: Náplavka Rašínovo nábřeží (Praha)
KDY: neděle 30. 7. od 10:00


Umění / Správná hračka

Tahle výstava je hlavně pro rodiče s dětmi. Vybízí k zamyšlení nad tím, jak pro své děti vybírat hračky. Na výstavě najdete hračky oceněné v posledních dvanácti letech. Budou tu hračky dřevěné, textilní a chybět nebude ani Igráček.

KDE: Uměleckoprůmyslové museum v Praze
KDY: výstava potrvá do neděle 10. 9. 2023


Foto: Electric Universe, 2media.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM