AkcePozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 11. května?

Život se pomalu vrací do ulic, na divadelní prkna, do kinosálů i galerií. Není ovšem třeba hned se vrhat do víru společenských akcí. Pokud ale přeci jen dostanete chuť konečně si za kulturou vyrazit ven, mám pro vás pár tipů.


Umění / KarARTena Opening!

Jak karanténu vnímali ostatní? A jak ji vnímáte vy? Tahle výstava nám připomene uplynulé týdny i měsíce. Ale na truchlení zapomeňte. Naopak se bude slavit. Víno ani hudba chybět nebudou, hygiena je však na prvním místě, takže roušky si vezměte s sebou.

KDE: Trafo Gallery
KDY: čtvrtek 14. 5. od 18:00


Lifestyle / Rostlinná štafeta vol. 17

Chcete si byt, balkón nebo zahradu zkrášlit nějakým novým rostlinným přírustkem? Udělejte si cestu kolem Zahrady na niti. Pokud vám doma naopak rostliny přebývají, přineste je, ať mohou dělat radost někomu jinému.

KDE: Zahrada na niti
KDY: čtvrtek 14. 5. od 10:00


Film / Parazit v autokině

Ještě nikdy jste nebyli v autokině? Ani jste neviděli oscarový jihokorejský snímek Parazit? V tom případě je na čase to napravit. Zajeďte si do autokina, dejte si pivo a zažijte to, o čem jste možná kdysi snili při sledování amerických filmů. (Samozřejmě tím myslím autokino. To, co se děje v Parazitovi, nechce zažít nikdo).

KDE: Nákladové nádraží Žižkov
KDY: pátek 15. 5. od 20:30


Literatura / Sto hororů ve slovech

Antologii děsuplných hororových příběhů Sto hororů ve slovech nyní nemusíte jen číst, ale můžete si ji i poslechnout. Každou sobotu a neděli ji bude číst herec Igor Orozovič. První díl najdete ZDE a druhý TADY.

KDE: FB a Youtube Činohry Národního divadla
KDY: sobota 16. 5. a neděle 17. 5. od 21:00


Nakupování / Dyzajn market JARO

Konečně se můžeme pokochat dyzajnovými výrobky malých tuzemských i zahraničních výrobců naživo. Přijďte podpořit lokální produkty a vaše oblíbené značky. Jídlo a pití opět bude, co ale nebude, je kulturní program. Ten se pořadatelé protentokrát rozhodli vypustit.

KDE: Výstaviště Holešovice
KDY: sobota 16. 5. od 10:00


Divadlo / Cirk La Putyka: (A)live: Homework 9

Ještě jste doposud neviděli ani jeden díl? Škoda, ale máte šanci to napravit už tuto neděli. Ta nejlepší cirkusová čísla z celého světa přináší Cirk La Putyka. Dosud se k této umělecké skupině připojilo téměř dvě stě umělců.

KDE: online
KDY: neděle 17. 5. od 19:00


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM