PozvánkyVýstavy

Místo, kde chcete být

Do galerie většinou chodí lidé, kteří se zajímají o výtvarné umění. Ale ujišťuju vás, že na výstavu Zenga – japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an může jít skutečně každý. I díky nezaměnitelné atmosféře, která ve vás vyvolá klid a pocit naprosté harmonie.


Odpočiňte si jinak

Stres a úzkosti nás přepadávají každý den, někdo je chodí řešit do hospody, jinému pomůže kouknout na dobrý film. Já vám doporučuji navštívit výstavu, která je ke zhlédnutí v Salmovském paláci u Pražského hradu. Zenová malba a kaligrafie má neuvěřitelně očistný účinek a to i tehdy, pokud jste o zenové malbě ani kaligrafii nikdy neslyšeli.


Štětec a tuš

Obrazy jsou malovány štětcem a tuší. Jsou jednoduché, ale jak se říká, v jednoduchosti je krása a tyto malby jsou toho důkazem. Výstava představuje ucelenou ukázku zen buddhistického přístupu k tušové malbě a kaligrafii.

Obrazy do výstavy daroval v roce 2019 nizozemský sběratel Felix Hess, další díla věnoval například amsterdamskému Rijksmuseum.

K výstavě také vyšel katalog Zenga – japonské zenové obrazy ze sbírky Kaeru-an v českém jazyce a monografie Seeing Zen – Zenga from the Kaeru-An Collection v jazyce anglickém.


Více se o výstavě dozvíte na oficiálních stránkách Národní galerie Praha.

KDE: Salmovský palác (Praha)
KDY: do neděle 2. 10. 2022

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM