DivadloKulturaPozvánky

Prosinec: Do divadla na…?

Konec roku se blíží. Chcete si ho zpříjemnit kulturním zážitkem? Nebo snad ještě chcete někomu na Štědrý den darovat vstupenky? Vybrala jsem devět představení, které mě v poslední době nadchly nejvíc.


Zdání klame

Hlavní roli má umělec. Ten vede sebezničující zápas s osamělostí a je paralyzován nedosažitelným perfekcionismem. A žádá ho i po svém okolí. Stává se z něj despota. Na jeviště přichází žena, symbolická postava ze světa fyzického divadla.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: úterý 17. 12. od 20:00
Oficiální stránky představení ZDE.


Poprask na laguně aneb Když vypuknou sváry

Hra Carla Goldoniho na prknech divadla Disk mě rozhodně nezklamala. Naopak vysoce předčila má očekávání. Když se totiž poklidné italské městečko změní na bojiště mezi muži a ženami, přičemž za všechno může obyčejná cuketa obalená v cukru, o legraci rozhodně nouze nebude.

KDE: Divadlo DISK
KDY: úterý 17. 12. od 19:30
Více se o představení dozvíte ZDE.


Finnmark

Tuhá zima v severovýchodním Norsku. Ve srubu se sejdou dvě ženy. Jedna chce té druhé předat zprávu, ale její obsah není znám. Přestává fungovat elektřina, hustě sněží a ženy se snaží prolomit tíživé mlčení.

KDE: MeetFactory
KDY: čtvrtek 19. 12. od 20:00
Více info ZDE.


Po pás #10 + Vánoční večírek

Improvizace, spontánnost, překvapení. Divák ani vystupující umělec dopředu neví, co se bude dít. Večer je rozdělen do několika částí a na začátku se bude losovat. Sami diváci vyberou, kdo a s kým na jevišti bude.

KDE: Studio ALTA
KDY: čtvrtek 19. 12. od 19:30
Více se o představení dozvíte ZDE.


Burn out aneb Vyhoř!

Jiřímu, Natálii, Janě a Honzovi je přes třicet. Každý se něčím živí a pokaždé je to velmi zajímavé povolání. Pořád něco dělají, i když zrovna nemusí. Na scéně vedle herců stojí i režisér a scénografka. Vtipné a sarkastické představení je plné metaforických obrazů vycházejících ze zákrut vyhořelé lidské duše.

KDE: A studio Rubín
KDY: pátek 20. 12. od 19:30
Oficiální stránky ZDE.


Na větrné hůrce

Hranice mezi láskou a nenávistí je tak tenká. Adaptace jednoho z nejslavnějších klasických románů se pohybuje na pomezí psychologického dramatu a gotického hororu.

KDE: Švandovo divadlo
KDY: pátek 20. 12. od 19:00
Více informací se dozvíte ZDE.


Kabaret Pepe

Autorský divadelně-hudební večer plný písní, zpěvu, humorných slov i vážných příběhů. O toto představení bývá obrovský zájem, tak si s nákupem vstupenek pospěšte.

KDE: Divadlo Kampa
KDY: sobota 21. 12. od 19:30
Více informací se dozvíte ZDE.


Vánoční koleda

Štědrý večer nastal. Místo koled však pro hlavního hrdinu – obchodníka Ebenezera Scroogeho – přichystal tři duchy, aby ho provedli strašidelnou krajinou jeho vlastního života. Nebojte, tohle představení je pro děti od 8 let, takže snad ani dospělí se bát nebudou.

KDE: Divadlo D21
KDY: neděle 22. 12. od 16:00
Více info ZDE.


Happy chicken CZ – Drůběží farma

Svět už není, co býval. V řece plavou divné ryby a všechno vypadá jinak než dřív. Ondra jezdí s kamiónem po Evropě a vede spolek na ochranu místních tradic. Jeho přítelkyně má problém, jeho brácha je zamilovaný. Hospodská Anča má ráda zelenou, Hela je šťastná, že má nějakou práci. A do Čech prý míří davy migrantů. Tohle bude černá komedie jak se patří.

KDE: Divadlo pod Palmovkou
KDY: pondělí 30. 12. od 19:00
Oficiální stránky představení ZDE.

Foto: První čtená zkouška představení Finnmark, MeetFactory / Andrea Černá

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM