DivadloPozvánky

Březen 2024: Divadelní premiéry

Samozřejmě vás neochudím o malý přehled divadelních premiér a zároveň tedy o představení, která byste si neměli nechat ujít. A která měla minulý měsíc premiéru (ano, trochu se zpožděním, ale jak se říká – lepší pozdě nežli později).


Válka Roseových

Určitě znáte stejnojmenný film s Kathleen Turner a Michaelem Douglasem v hlavních rolích. Ti dva mají krásné manželství, úžasné děti, peníze… prostě úplně všechno. Jenže najednou je všemu konec a jejich životy se promění v prázdnou schránku. Od té doby se jejich bytí začne točit jen kolem zběsilého rozvodového řízení.

KDE: Divadlo Na Fidlovačce (Praha)
KDY: premiéra 1. března


Reality

Jak se bydlí v Brně? To vám ukáže tahle hororová show. Do intimity rodinného bytu se postupně vkrádá jiná realita. A souboje o vstávání nebo vyčištěné zuby střídá zápas o osudy městských bytů a jejich nájemníků.

KDE: Divadlo Husa na provázku (Brno)
KDY: premiéra 8. března


Kytice

Kytice Karla Jaromíra Erbena se dočkala nového zpracování. Tentokrát Městským divadlem v Mladé Boleslavi. Slavné Erbenovy balady nyní uvidíte v netradičním pojetí a z bezprostřední blízkosti.

KDE: Městské divadlo Mladá Boleslav
KDY: premiéra 15. března 2024


Racek

Tohle je známé dílo Antona Pavloviče Čechova. Ale není to jen tak obyčejná hra. Je to hra o neopětované lásce a milostném konfliktu, který je i v dnešní době stále aktuální.

KDE: Divadlo Na zábradlí (Praha)
KDY: premiéra 20. března 2024


Škola žen

Komedie o touze ovládat a něco a někoho vlastnit. Pán z Pařezova si chce vychovat ideální ženu, a tak ji zavře do skákacího hradu a vychovává a vychovává.

KDE: Činoherní studio Ústí nad Labem
KDY: premiéra 22. března


Štýrský / Toyen / Heisler

Tři výrazné osobnosti poválečné avantgardy. Tři nezaměnitelné osudy, které toho mají mnohé společného. A pak tu máme jednu noc na přelomu zimy a jara roku 1942. Malířka Toyen u sebe v bytě skrývá mladého básníka židovského původu Jindřicha Heislera…

KDE: Švandovo divadlo – studio (Praha)
KDY: premiéra 27. března 2024


Foto: Štýrský / Toeyen / Heisler, Švandovo divadlo, A. Hrbková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM