KnihyRecenze

Recenze: Sestry

Spisovatel Robert je na dovolené v přímořském letovisku, tam, kde není nikdy zima. Tenhle pobyt si ale moc neužívá. Přemýšlí, co udělal špatně, že je ve svém životě tam, kde je. Pak ale potkává dvě sestry, Lilu a Marii. A prožívá s nimi vážně dost divné, ale i dobrodružné chvíle.


Nevyřčené tajemství

Lila je krásná, má milujícího muže a všechno, co si může přát. Marie je její sestra, o kterou se musí starat, protože trpí psychickou poruchou. Je plachá, skoro nemluví a něco ji velmi tíží. Sestry mezi sebou mají nevyřčené tajemství. Richarda přitahuje krása Lily, ale tajuplnost Marie. Při společném seznámení se od Lily nechává pozvat na společný výlet lodí a rázem se ocitá v obklíčení obou sester a jejich všedních i nevšedních problémů. Neví, kdo se mu líbí víc, ale tuší, že se nesmí zaplést ani s jednou sestrou. Vždyť Lila je zadaná a rozená manipulátorka, Marie zase není duševně v pořádku. Tak proč se od nich nemůže odpoutat a prožít dovolenou o samotě, jak plánoval?

Sestry jsou místy romantikou, místy dramatem a někdy i thrillerem. Sledujeme boj dobra a zla v podobě duší obou hrdinek. A Robert je zmatený. Která sestra je ta pravá?


Debut redaktora Respektu

Román Sestry je prozaickým debutem redaktorka týdeník Respekt Martina Uhlíře. Ten svou prvotinou vzpomíná na romány šedesátých let  a více než přesvědčivě líčí psychologii jak obou ženských, tak i mužských postav.

Knihu Sestry vydalo nakladatelství Paseka v roce 2021.


Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM