FilmPozvánky

Srpen v kinech: Filmy, které musíte vidět

Druhý prázdninový měsíc je především o horororech. A také o nejočekávanějším snímku letošního roku, kterým je Tenkrát v Hollywoodu Quentina Tarantina.

 

Slunovrat

Rozhodně nejde o obyčejný horor. Jde o horor takzvaně artový a to znamená, že lekačky a prvoplánový děs očekávat nemůžete. Tenhle horor nemá za úkol strašit, ale vyvolat pocity strachu, nejistoty a děsu. Pokud jste viděli nejnovější film Gaspara Noého Climax, vynásobte si ho třema a jděte na Slunovrat. Partička amerických studentů se vydává na švédský venkov, aby se stala součástí rituálů, které slunovrat provází. Že ale nepůjde o nějaké obyčejné rituály, to vám dojde hned po zhlédnutí traileru. Až uvidíte film, nepříjemný pocit se vás bude držet ještě dlouho.

PREMIÉRA 1. 8.

 

Noční můry z temnot

Máte rádi horory? Pak si tenhle nenechte ujít, protože se na něm jako scenárista a producent podílel i věhlasný tvůrce Guillermo del Toro (Hellboy, Faunův labyrint, Hobit). A o co jde? O partičku středoškoláků, jež objeví knihu, kterou by raději nikdo nikdy objevit neměl. Těšili se, že našli poklad v podobě sepsaných hororových příběhů, místo toho ale prožívají ten pravý horor oni sami.

PREMIÉRA  8. 8.

 

Tenkrát v Hollywoodu

Nový film zbožňovaného i nenáviděného režiséra Quentina Tarantina je možná nejočekávanějším v letošním roce. Recenzi jsem sice ještě nesepsala, ale už teď vám prozradím, že tento téměř tříhodinový snímek s hvězdným obsazením má očekávání daleko předčil. A to jsem čekala vážně všechno! Leonardo DiCaprio jakožto stárnoucí herec a jeho dublér a kaskadér Bratt Pitt zažívají vzestupy i pády, které diváka těší nejenom poslechově, ale i obrazově. Všichni ovšem netrpělivě čekají na konec filmu, na ten několika minutový okamžik, kdy se Tarantinův talent projeví naplno a na plátně rozpoutá pořádnou smršť akčnosti a nechutnosti. Věhlasný režisér sice tvrdil, že tenhle snímek bude jeho poslední, ale nejspíš tomu nevěří ani on sám.

PREMIÉRA 15. 8.

 

Hodinářův učeň

Chápu, že ne každý sdílí mou vášeň  pro horory, thrillery a Quentina Tarantina. Tak co si takhle dát pohádku? Hodinářský učeň Urban se musí vydat do světa najít pro svého mistra bájné hodinky, které umí varovat před smrtí. Pokud je nepřinese, mistr hodinář nedá Urbanovi svou dceru Lauru za ženu a překazí jejich lásku. Urban se vydává na dalekou cestu plnou překážek a úkolů, které musí překonávat statečností, hodinářským umem a dobrým srdcem. Láska k milované Lauře ho žene vpřed, zatímco v patách má své tři sudičky, dvě pomáhají a jedna škodí. V hlavních rolích se objeví Jana Plodková, Jaroslav Plesl, Václav Neužil ml. nebo Viktor Preiss.

PREMIÉRA 15. 8.

 

Krvavá nevěsta

Mládeži do 15 let nepřístupno a to hovoří za vše. Tenhle horor se na první dojem tváří naprosto nevinně, ale jak to bude ve skutečnosti? Počkejme si. A o čem film je? Mladá nevěsta má ženicha z bohaté, ale poněkud podivínské rodiny, která ctí letitou a velice zvláštní svatební tradici. Každý nový člen si musí zahrát náhodně vylosovanou hru. Tu však nemusí přežít. Pusťte si trailer a očekávejte neočekávané.

PREMIÉRA 22. 8.

 

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM