Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 22. července?

Nechce se vám sedět doma? Nám také ne! Naplánujte si kino, koncert nebo třeba večerní jógu. Vaše týdenní dávka inspirace je tu.

 

Umění / Vycházka od Müllerovy vily za střešovickými architekty

Už jste někdy byli v pražské čtvrti Ořechovka? Že ne? Napravte to. Vily, které zde najdete, patří ke skutečným architektonickým skvostům a pokud se o architekturu a město jako takové včetně jeho historie zajímáte, nenechte si tuto procházku v žádném případě ujít.

KDE: start od Müllerovy vily

KDY: úterý 23. 7. od 18:00

 

Pohyb / Jóga v Anežském klášteře

Chcete si užít venkovní jógu pod vedením zkušeného lektora, ale nevíte, kam zajít? Máme pro vás tip. Co takhle zahrada Anežského kláštera? Lekce jsou zdarma a ani si nemusíte dělat rezervaci.

KDE: Anežský klášter – Severní zahrada

KDY: úterý 23. 7. od 18:00 a čtvrtek 25. 7. od 7:30

 

Film / Předpremiéra filmu Slunovrat

Máte rádi horory? Tak to budete ze Slunovratu nadšení! Parta amerických přátel jede na výlet do Skandinávie. Ve vesničce odstřihnuté od civilizace se tu jednou za devadesát let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Kdyby ale tušili, o jakou slavnost půjde, nikdy by se na místo, kde nikdy nezapadá slunce, nevydávali.

KDE: Kino Aero

KDY: středa 24. 7. od 18:00

 

Umění / Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře

Už jen do neděle se můžete přijít podívat na výstavu, která představuje ranou tvorbu malíře Josefa Šímy, v zahraničí známého jako Joseph Sima, jenž patří k významným osobnostem evropského moderního malířství. Seznámíte se s jeho portréty, městskými scenériemi, krajinami i torzy v krajině.

KDE: Národní galerie – Valdštejnská jízdárna

KDY: do neděle 28. 7.

 

Festival / 45. Letní filmová škola Uherské Hradiště

Nespočet zajímavých filmů, letní kino, diskuze, přednášky, výstavy, koncerty anebo divadlo. O tom všem je již 45. ročník Letní filmové školy, která se každoročně koná v Uherském Hradišti. Každý den vás čeká nabitý program.

KDE: Uherské Hradiště

KDY: od pátku 26. 7. do neděle 4. 8.

 

Gastro / Slavnosti Prosecca 2019

Kromě toho, že hlavní roli na tomto dvoudenním festivalu bude hrát samozřejmě prosecco ve všech podobách, můžete se těšit i na čerstvé mořské plody, sýrové speciality a příjemnou hudbu.

KDE: Střelecký ostrov

KDY: sobota 27. 7. až neděle 28. 7.

 

Hudba / Sázavafest 2017

V areálu zámku Světlá nad Sázavou se koná už 19. ročník tohoto hudebního festivalu. Vystoupí kapela Kryštof, Divokej Bill, Tři sestry nebo Rybičky 48. Součástí festivalu jsou i filmové projekce, divadelní představení a autorská čtení.

KDE: Zámecký lesopark Světlá nad Sázavou

KDY: čtvrtek 25. 7. až sobota 27. 7.

 

 

Foto: Petr Kučera, Orio

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM