FestivalyFilmPozvánky

Startují duhová Mezipatra

Na slavnostní zahájení (to filmové) vás ale zvát nebudu. Je totiž beznadějně vyprodané. Ano, takový je zájem o queer filmový festival Mezipatra.


Na party je vstup zdarma

Už dnes v Praze startuje 20. ročník queer filmového festivalu Mezipatra, který, jak název napovídá, do kin přináší filmy s LGBT tematikou. Hned první den festivalu návštěvníci, kteří si koupili vstupenky včas, uvidí komedii Adam, kterou uvede sám režisér Rhys Ernst. Pokud se ale přeci jen budete chtít zahájení festivalu zúčastnit, doražte alespoň na party do kavárny v kině Lucerna, na kterou je vstup zdarma.


Co vás čeká a nemine?

Kromě snímků, jejichž plný výčet najdete na oficiálních stránkách festivalu, se můžete těšit i na doprovodný program. Soutěžit o cenu pro nejlepší celovečerní film bude hned deset filmů z celého světa. V mezinárodní soutěži se pak utká rovnou 37 krátkých filmů. Součástí programu jsou také dokumenty a retrospektivní sekce.


Na festivalu vystoupí i speciální hosté. Kromě již zmíněného režiséra Rhyse Ernsta dorazí i legenda berlínského nočního života Mahide Lein a německá DJka KILLA.

Více se o festivalu dozvíte ZDE.

Foto: snímek Adam, Mezipatra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM