PozvánkyVýstavy

Laterna magika: Paměť experimentu

Ještě pár dní máte na to, abyste navštívili výstavu, která mapuje počátky a výrazné mezníky prvního multimediálního divadla Laterna magika.


Mezníky Laterny

Výstava ovšem není založena na stručném výčtu důležitých mezníků Laterny magiky, ale je kombinací historických materiálů, ukázek pozdějších inspirací Laternou magikou i v jiných mediálních formátech a také představuje zcela nové umělecké projekty, které vznikají přímo v prostorách MeetFactory. Rovněž odhalíte základní principy, na kterých byla Laterna magika vystavěna.


Tuzemský i zahraniční pohled

Součástí výstavy je i několik děl Jakuba Nepraše z let 2007 až 2019, která byla součástí Nové scény a jenž částečně vycházejí právě z Laterny magiky. V galerii Kostka zas najdete instalaci Kamila B. Richtera a Michaela Bieleckého. Jde o architektonické objekty s projekcemi na polopropustné materiály.


Poslední část výstavy tvoří díla zahraničních rezidentek, které mají na Laternu magiku odlišný pohled než tuzemští umělci. Pokud tedy budete mít cestu kolem MeetFactory, určitě se na výstavě zastavte.


Soutěž o nejkrásnější knihu vyhrává…

Chcete se o Laterně magice dozvědět ještě víc? Doporučujeme přečíst si knihu Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky, která mapuje její historii mezi lety 1958 – 1992. Zakoupit si ji můžete přímo v MeetFactory. A to rozhodně doporučuji, jen málokterá kniha mě dokáže nadchnout svým grafickým zpracováním. Diktátor času je ovšem skutečně mistrovským počinem grafika Jana Matouška.

Více se o výstavě dozvíte ZDE.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM