DivadloPozvánky

Září: Do divadla na…?

Ano, září už končí, ale nikdy není pozdě na to, abychom vás informovali o zářijových divadelních premiérách. Co zajímavého nás na divadelní scéně potkalo tento měsíc?


Měsíční kámen

Toto je divadelní projekt, který navazuje na jiný projekt s názvem Skugga Baldur, který se zabývá svobodou a nezávislostí jedince. Jinakost přijímá jako přirozenost a možnost žít jako autonomní lidská bytost bez toho, aniž by byl brán zřetel na hodnocení a soudy okolí. Divadelní adaptace románu se odehrává v Rejkjavíku v posledním roce 1. světové války. Islanďané slaví svůj boj o nezávislost, ale zároveň se Evropou šíří epidemie španělské chřipky a do toho vybuchuje sopka Katla. A na pozadí těchto událostí se seznamujeme s příběhem dívky Sól a chlapce Máni, jehož osud je předurčen sexuální orientací a absencí rodinného zázemí.

KDE: Studio Hrdinu (Praha)
KDY: premiéra 2. 9. 2022


Biograf láska

Pokud jste měli rádi písně Hany Zagorové, jen tento muzikál přesně pro vás. Děj muzikálu se soustředí okolo třech ženských postav, které dokážou i z vážné situace vytěžit maximum humoru, jednají s nadhledem a umí si ze sebe udělat legraci.

KDE: Divadlo Kalich (Praha)
KDY: předpremiéra 15. 9. 2022


Frankenstein – skutečný příběh

Píše se rok 1816 a nadějná spisovatelka Mary Wollstonecraft-Godwinová tráví léto v Ženevě se svým partnerem u George Gordona Byrona. Vše začíná vyprávěním hrůzostrašných historek. Tehdy se v Maryině hlavě rodí jeden z nejděsivějších příběhů všech dob.

KDE: Divadlo na Orlí (Brno)
KDY: premiéra 15. 9. 2022


Tumor: Polyamor

Smyslová inscenace propojuje pohyb, vizualitu a slovo. Tématem je rakovina, její bujení a metastáze, které se prolíná s polyamorií. Skutečně je možné sdílet lásku s několika lidmi najednou?

KDE: A Studio Rubín (Praha)
KDY: premiéra 21. 9. 2022


Poslední zápas

Poslední zápas na US Open. Americký velikán Tim a ruská vycházející hvězda Sergej se setkávají na kurtu. Nejsou ale jediní, kdo svádí boj. Bitva probíhá i mezi jejich partnerkami.

KDE: Divadlo Petra Bezruče (Ostrava)
KDY: premiéra 23. 9.


1000 tváří Adiny

Adina Madlová byla jedna z našich nejvýraznějších a nejoceňovanějších hereček. Její život byl plný úspěchů i zklamání. A navíc se narodila v Mladé Boleslavi, takže kam jinam se přijít podívat na to, jaký prožila život, než právě do divadla v Mladé Boleslavi?

KDE: Městské divadlo Mladá Boleslav
KDY: premiéra 30. 9. 2022


Na co se můžete podívat online?

Už máte staženou aplikaci Dramox? Že ne? A to si říkáte divadelní fanoušek? Podpořte i divadlo na streamovací platformě a ponořte se do příběhů odehrávajících se na divadelních prknech, kdykoliv se vám zachce.


Café Groll

Milostná romance v kulisách nablýskaného prostředí prvorepublikových šantánů vypráví příběh mladého lékaře Rudolfa Slívy. Ten dostává na starost péči o zdraví zaměstnankyň českobudějovických nevěstinců. V Café Groll se ovšem nachází vyhlášená kurtizána Anna Václavíková, která ho doslova pohltí. Inscenaci uvedlo Jihočeské divadlo.


Hamlet on the Road

Divadlo Radost se pyšní adaptací Shakespearovy tragédie, kterou převedlo do crazy muzikálu pro dospívající diváky. Za tuto hru také divadlo získalo cenu za nejzajímavější zpracování Shakespearovy hry na Shakespearovském festivalu v Gdaňsku. Loutkové výstupy se zde střídají s živou hudbou, zhudebněnými verši a tanečními dějstvími.


Čaj a apokalypsa

Eva Holubová a tři dámy českého a slovenského divadla vystupují ve fenomenální komedii britské dramatičky Caryl Churchillové. Zinscenovalo ji Divadlo LETÍ a jde v ní o kostlivce ve skříni, přesněji o utajovanou vraždu, která ale nikoho moc nerozruší.


Foto: Divadlo Kalich, Biograf láska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM