DivadloPozvánky

Září: Do divadla na…?

Začala nová divadelní sezóna a tak se máme na co těšit. Jaké premiéry byste si v září neměli nechat ujít?


Návštěva staré dámy

Zřejmě poslední divadelní role Dagmar Havlové. Zrada se neodpouští. A v případě milenců už vůbec ne. Když se miliardářka Klára vrací po letech zpět do svého rodného města, odkud byla kdysi obyvateli vyhnána, zjišťuje, že se její město a občané topí v dluzích. Zachránit je může jen jediný čin. Smrt jejího milence.

KDE: Divadlo na Vinohradech
KDY: pátek 13. 9., úterý 17. 9., úterý 24. 9. / vždy od 19:00 (premiéra 6. 9. 2019)
Oficiální stránky ZDE.


Orestes

Divadlo DISK, které funguje v rámci pražské DAMU, zahájí 74. sezónu uvedením Euripidovy tragédie Orestes. Ta vypráví o jedné rodinné pohromě, která se proměnila v teroristický útok.

KDE: DISK
KDY: pátek 13. 9. (premiéra)
Oficiální stránky ZDE.


Sláva a pád krále Otakara

Městská divadla pražská otvírají novou sezónu v divadle Komedie hrou Sláva a pád krále Otakara. Evropa hledá silného vůdce. Kdo jím má být? A chceme ho vůbec? Hra se točí kolem jednoho z nejdůležitějších období českých a rakouských dějin. Tvoří se Rakouská monarchie a lidé se bouří. Přijďte si opřášit znalosti z českých dějin.

KDE: divadlo Komedie
KDY: neděle 15. 9. od 19:30 / premiéra
Oficiální stránky ZDE.


Zpráva pro akademii

Tohle sice není premiéra, ale derniéra se také počítá. Studio Hrdinů totiž v září uvede poslední dvě reprízy slavné hry Franze Kafky Zpráva pro akademii. A o čem je? O zvířeckosti v nás, lidech. Řeší téma identity a cesty od zvířete k člověku. Divadelní hra je koncipována jako prostorová instalace, v rámci níž se divák volně pohybuje.

KDE: Studio Hrdinů
KDY: úterý 24. 9. a středa 25. 9. od 20:00
Oficiální stránky ZDE.


Tumor: Karcinogenní romance

Rakovina. Všechno je jinak. Existuje vůbec možnost se s ní vyrovnat? Možná ano, stačí, když si uvědomíme, že teď už nejsme jeden, ale dva. Tumor je hra o zákeřné nemoci a jejích nejen somatických projevech, ale i těch psychických, sociálních a duchovních.

KDE: A Studio Rubín (Invalidovna)
KDY: úterý 17. 9. od 19:30 (premiéra)
Oficiální stránky ZDE.


Lidský hlas

Intimní monodrama o ženě, jejím hlase a těle a především o její mysli v konfliktu s mužským světem. Kocept hry se pohybuje na pomezí Zoufalých manželek a Příběhu služebnice. Lidský hlas je o silných a slabých ženách.

KDE: Venuše ve Švehlovce
KDY: čtvrtek 26. 9. od 20:00 (premiéra)
Oficiální stránky ZDE.


Foto: Městská divadla pražská, Sláva a pád krále Otakara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM