PozvánkyVýstavy

Serafedino

Od 6. září je v galerii Mánes k vidění výstava maleb, které jen tak nikde neuvidíte. Makedonský umělec Serafedino tu představuje svá díla, z nichž se vám bude tajit dech.

Barvy, které vyprávějí

Zdálky vypadají všechny jeho obrazy jako náhodné barevné kombinace, jež zaujmou hlavně ty, kteří mají rádi abstrakci. Jakmile se ale na kterékoliv dílo zahledíte pořádně, zjistíte, že se v něm vždy ukrývá nějaký motiv. Nahá ženská těla, rozcvičující se baletky, jazzoví zpěváci, ostrov Santorini či hloučky lidí či vesnice.

Zaujme na první pohled

Je to téměř neuvěřitelné, že Serafedino dokáže namalovat to, co lidské oko není schopno na první pohled téměř rozeznat. Se špachtlí umí skutečné zázraky. Někomu jeho díla mohou připadat příliš prvoplánová, někomu až moc expresionistická. Autorovým záměrem ale v první řadě bylo vytvořit něco, co zaujme na první pohled. Ať v tom dobrém, či špatném slova smyslu, rozhodně se mu to daří. A dle jeho stylu ho bezpochyby rozeznáte mezi tisíci dalšími.

Jaký autor, takové dílo

Ebin Serafedino se narodil v roce 1952 ve Skopje v Makedonii. V současnosti však žije a tvoří v Paříži, kde má vlastní ateliér. Vystavoval už téměř po celé Evropě a dokonce se jeho díla dostala ještě dál, do tureckého Instanbulu. Jeho poznávacím znamením jsou barvy a jejich kontrast.

Výstavu můžete zhlédnout až do 24. 9. v Galerii Mánes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM