Pozvánky

Neseď doma a jdi ven! Kam v týdnu od 9. 9.? /víkendové tipy/

Tento týden trochu se zpožděním, ale přece. Podívejte se na to, co všechno vás tento týden může potkat.


Móda / We’re Next 2019

Tato módní show má za cíl seznámit nás s vycházejícími hvězdami na poli módní tvorby. Představí se vám absolventi pražské UMPRUM a belgické Royal Academy of Fine Arts Antwerp. Přijďte se podívat na různé přístupy k módě a designu a vycházející hvězdy módního průmyslu.

KDE: Divadlo X10
KDY: čtvtek 12. 10. od 17:30


Film / Nabarvené ptáče

Dnes má premiéru film, o kterém se říká, že ho málokdo dokouká až do konce. Dle knihy polského spisovatele Jerzyho Kosińskiho natočil Václav Marhoul film o dítěti, které rodiče ve snaze uchránit jej před masovým vyhlazováním Židů posílají k příbuzné na venkov. Ta ale záhy umírá a malý chlapec je tak nucen protloukat se světem, v němž lidé na potkání mučí a vraždí, úplně sám.

KDE: celá ČR
KDY: premiéra 12. 9.


Divadlo / Třicet let svobody: Hudba poroby, vzpoury a smíření

Opera Národního divadla zahajuje novou sezónu koncertem, který uctí 30. výročí sametové revoluce. V historické budově zazní úryvky a scény z Janáčkovy opery Z mrtvého domu, z Verdiho Nabucca nebo Beethovenova Fidelia.

KDE: Národní divadlo
KDY: čtvrtek 12. 9. od 19:00


Festival / Landronkafest 2019

Největší festival volnočasových aktivit ve střední Evropě je po roce zase zpět. Cílem festivalu je představit všechny možnosti, jak můžete trávit volný čas. Těšte se na tradiční i velmi netradiční sporty.

KDE: park Ladronka
KDY: sobota 14. 9. od 11:00


Film / Oko slaví 10 let

Už tolik let se obyvatelé Letné, ale i dalších částí Prahy, těší z kina, které spíš než jako klasické kino slouží jako obývák pro sousedské setkávání. V rámci festivalu pořádaného kinem Bio Oko se můžete těšit na kultovní filmy a 14. září i na venkovní slavnost.

KDE: Bio Oko
KDY: čtvrtek 12. 9. až neděle 15. 9.


Gastro / Zažít Americkou jinak

Zažít město jinak se sice koná až příští sobotu, ale v ulici Americká na Praze 2 to bude žít už o týden dřív. Tradiční mexická slavnost „La Calle Mexicana“ se ponese v duchu latinsko-amerických oslav, při kterých bude hrát hudba, bude se tancovat, pít mojito a cuba libre a také se budou grilovat argentinské steaky, jíst mexické tacos a když budete mít chuť, můžete se zúčastnit i nějakého tematického workshopu.

KDE: Americká (Praha 2)
KDY: sobota 14. 9. od 10:45


Nakupování / Blešák ve Swimu

Už jste byli v tomto multifukčním prostoru? Ne? Tak teď máte příležitost do Swimu zajít, ochutnat zdejší menu a ještě si pořídit něco pěkného na sebe.

KDE: Swim
KDY: sobota 14. 9. od 10:00


Design / Výroba cestovního deníku

Rádi cestujete a zážitky z výletů si zapisujete do sešitu? Co si takhle vyrobit vlastní cestovní deník, který hned tak nikdo nemá? Reformát vám to umožní. A pokud tohle české papírnictví a knihařskou dílnu ještě neznáte, pak se určitě podívejte na jejich stránky. V Reformátu ručně vyrábějí alba, diáře, sešity a spoustu dalších věcí.

KDE: Reformát
KDY: sobota 14. 9. od 13:00

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM