FilmKultura

7 nejlepších seriálů od roku 2000

Nejsem seriálovej typ. Ne že by mě seriály nebavily, ale štve mě, že musím čekat měsíce, než se dotočí další série. Vždyť za tu dobu zapomenu, na co jsem vlastně koukala, o čem to bylo a že to má vůbec pokračování! Přesto existují seriály, na které asi nikdy nezapomenu. Tak moc se mi vryly do paměti… Ač třeba některé stále nemají svou poslední sérii.

1. Ve jménu vlasti (anglicky: Homeland)

Zatím má šest sérií. Já viděla první dvě. Na tu první nejde zapomenout. Válečný hrdina, nebo terorista? To má za cíl vypátrat agentka CIA Carrie Mathisonová. Každej díl jsem prožívala naplno, rozuměj – nemohla jsem ho jen tak stopnout a dojít si třeba na záchod nebo pro pití. To zkrátka nešlo. Po každém dílu jsem totiž měla zcela jinou představu o muži jménem Nicholas Brody. Spáchá teroristický útok, nebo ne? Je hodnej, či zlej? Pokud se zajímáte o terorismus a psychologický thrillery, minimálně první série by vám neměla uniknout. Ale bezpochyby stojí za vidění i ta druhá. A podle mých kamarádů i všechny ostatní.

 

1. Domek z karet (anglicky: House of Cards)

Jak to chodí ve vysoký politice? Jak se dostat k moci, vládnout všem a udržet si svůj post? Jen pílí, penězi, odříkáním a bohulibým smýšlením těžko. Kevin Spacey jakožto Frank Underwood a jeho manželka Claire jsou důkazem toho, že dva jsou silnější než jeden, a když se rozhodnou dobýt Washington, tak to také dokážou. I za cenu, že budou muset lhát, podvádět i vraždit. Nic jim není cizí. Jenže ani poté, co Frank získá roli prezidenta, nemá vyhráno. Přátelé ho opouštějí, manželka ho má také plné zuby. A tak oba rozjíždí ještě špinavější hru než kdy dřív. Vážně to takhle chodí i ve skutečnosti?

 

3. Gilmorova děvčata

Neznám holku, ženu, která by tenhle seriál neznala. Jsem revoluční dítě a z mé generace jsou tímhle seriálem poznamenaný snad všechny holky. Že ho neznáte? Vážně? Příběh matky a dcery, které svůj celosvětový úspěch postavily na vtipných a pohotových dialozích a jejich závislosti na jídle, knihách, filmech a mužích? Povinně zhlédnout všechny série!

4. Stranger Things

Nejdřív jsem si myslela, že to je seriál pro puberťáky. Z nudy jsem si pustila první díl a říkala si: To je přesně ono! Trochu thriller, trochu komedie a trochu hororu! V malém americkém městě se začnou dít divný věci. Mizí děti a vypadává elektřina. Nikdo neví, co se děje. Objevuje se dívka, která je klíčem ke všemu, jenže se jí všichni bojí a nikdo jí nevěří. První série je nabitá akcí a z konce jsem byla nadšená a těšila se na další sérii. Ta pro mě ovšem byla trochu slabší, ale nevím, jestli to nebylo tím, že jsem ji celou zhlédla v angličtině bez titulku 😀 Nicméně letos má vyjít třetí a já se nemůžu dočkat!

 

5. Temný případ (anglicky: True detective)

Před pár dny jsem viděla první sérii. Na doporučení, že jde o nejděsivější krimi thriller všech dob. Já jsem asi až moc otrlá. Děsivej příběh to je, ale ne tak, aby se mi u něj nepodařilo párkrát usnout. Rozhodně tomuhle seriálu ale nelze upřít originalitu, perfektní herecký obsazení a ta hudba! Temný případ vypráví o hrůzných vraždách dívek, kterým policie nemůže přijít na kloub. Jsou tu ovšem dva detektivové, Woody Harrelson a Matthew McConaughey, ti nejlepší z nejlepších. Problém je v tom, že jeden je cholerik a děvkař, druhý alkoholik, který se od okolního světa raději drží dál, a všichni ho tak mají za psychicky narušenou osobu. A on se tak skutečně chová. Společně jsou ale silní. Dokud je čas a policie nerozdělí. Na druhou sérii se chystám příští týden.

6. Hra o trůny (anglicky: Game of Thrones)

Asi je zbytečný tento seriál představovat. Nebo ne? Nikdy bych nečekala, že mě chytne něco, co se ocitá v žánru fantasy. Nedívám se ani na fantasy filmy, natož abych sledovala seriál, který má hned osm sérií! Ale stalo se. Sedm království, ale jen jeden vládce může být ten nejvyšší. Železný trůn chtějí získat všichni, ale málokdo přežije smrtelné nástrahy svých nepřátel. Ano, mohla bych se tu rozepsat víc, ale odradilo by vás to stejně jako mě… Všechny ty anotace, který jsem si přečetla a po kterých si řekla, že tohle fakt vidět nepotřebuju. Potřebuju. Stačilo omylem zhlédnout první díl a usnout u něj, probudit se a pokračovat sledováním druhýho dílu. Pak už se nešlo odtrhnout. A klidně na to můžu koukat pořád dokola. A vy taky. Tenhle seriál prostě potřebujete vidět. Jo a letos má konečně vyjít poslední série!

7. Pustina

Jedinej českej seriál, kterej se mi kdy líbil. Pár už jsem jich viděla, ale většinou jsem zůstala u prvního, maximálně u druhýho dílu. Pustinu jsem ale zkoukla za dva dny. Je to drsný, je to temný a co hlavně, je to maximálně napínavý. Napůl detektivka, napůl psychothriller. Něco jako Temný případ, ale ještě lepší! A o co jde? O českou vesnici, v níž byste rozhodně bydlet nechtěli. Ztrácí se tam děti a místní jsou fakt hodně divný…

Foto: www.freeimages.com, foto distributorů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM