FilmRecenze

TOP 5 seriálů, které musíte vidět

Kdysi jsem sledovala snad všechny seriály, které zrovna vyšly. Tolik času už ale v posledním roce nemám, a proto pečlivě vybírám, které si pustím. Doporučovat vám nebudu ty seriály, které mají víc než dvě sezóny. Proč? Protože i když jsou sebelepší, většinou mi zabírají příliš mnoho času a nikdy je nedokoukám.


Moře klidu (2021, Jižní Korea)

Jižní Korea vždycky byla, je a bude mým kinematografickým favoritem. Zatím mě nikdy žádný film ani seriál z jihokorejské produkce nezklamal. A nestalo se tak ani v tomto případě, ačkoliv musím přiznat, že u prvního dílu jsem byla značně rozpačitá a tři týdny jsem se odhodlávala pustit si druhý. Nakonec jsem tak učinila a byla za to ráda. A o čem seriál The Silent Sea, česky Moře klidu, je? Vypráví o vědkyni, která se společně s další posádkou vydává na vesmírnou stanici na Měsíci, aby zjistila, proč tu její sestra zemřela a co se vlastně stalo. Svět trpí nedostatkem vody a pokud tahle mise neuspěje, už nikdo se nikdy nevykoupe v bazénu ani nezalije květiny. Jenže voda, která se na Měsíci nachází, není taková, jakou si ji představujeme.


Peklo (2021, Jižní Korea)

A v Jižní Koreji ještě chvíli zůstaneme. Fantasy horor Hellbound, česky Peklo, celému světu ukazuje, jak by to vypadalo, kdyby lidé byli za své prohřešky trestáni shůry. Bůh se převtělil do obřích asfaltových monster a každého hříšníka umlátí a spálí na uhel. Mezitím proti sobě bojují dvě náboženské skupiny, přičemž ani jedna nečiní ve veřejném zájmu, ale ve svůj osobní prospěch a v touze ubližovat. To pravé drama se ovšem začne odehrávat ve chvíli, kdy Bůh ve své volbě šlápne tak trochu vedle.


Kaštánek (2021, Dánsko)

Kdo má rád detektivní příběhy a thrillery, bude z The Chestnut Man, česky Kaštánek, nadšený. Více znepokojující je fakt, jak brutální vraždy se v tomto seriálu odehrávají. U každé z ženských obětí je nalezen Kaštánek, postavička z kaštanů. Co to ale znamená? A má sériový vrah něco společného se zmizením dcery významné političky? Drama je to skutečně od prvního do šestého dílu.


Ulice strachu (2021, USA)

Třídílná série začíná v roce 1994 a vrací se zpátky do minulosti až do roku 1666. A z prvního dílu jsem byla naprosto odvázaná, protože si v něm aspoň chvíli zahrála má oblíbená Maya Hawke, která je také jednou z hlavních postav v seriálu Stranger Things, a má hereckého talentu skutečně na rozdávání. Ze Stranger Things se tu ovšem objeví i herečka Sadie Sink. Fear Street, česky Ulice strachu, se nese v duchu krimi, thrilleru a samozřejmě také hororu. Celá staletí sužuje městečko Shadyside temná atmosféra a děsivé legendy. Ovšem také série vražd, které ale nejsou důsledkem jednání obyčejného šílence. Mají podstatně větší hloubku a hlavně dlouhou historii. Dokud lidé žijící v současnosti nepřijdou na to, co se v roce 1666 odehrálo, nikdy vraždění nezastaví.


Had (2021, Velká Británie)

Tohle se vážně stalo. V sedmdesátých letech se Charles Sobhraj rozhodl v jihovýchodní Asii, zejména v Thajsku, Nepálu a Indii, seznamovat s turisty ze západu, postupně je trávit a pak okrást a zavraždit. Vystupoval jako obchodník s diamanty a jinými drahými kameny, ve skutečnosti žil také z šekových knížek květinových dětí a dalších turistů z Ameriky a Evropy. Skrýval svou identitu za tváře svých obětí, stejně tak náležitě ukrýval i pravou totožnost své partnerky. Všechno, co si zamanul, se mu podařilo. Ale jak se říká: Všechno krásné jednou končí. Že příběh Charlese Sobhraje neznáte? Nic si o něm nečtěte a pusťte si seriál The Serpent, česky Had. Budete nadšení!


Je mi jasné, že kdo si potrpí na komedie a romantické seriály, moc si z této malé nabídky nevybere. Ale nebojte, příště si už třeba přijdete na své právě vy 🙂 Všechny zmíněné seriály najdete na streamovací platformě Netflix a shoda je to čistě náhodná. Příště zapojím i další streamovací služby. Slibuju!


Foto: The Serpent, Netflix

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM