FilmPozvánky

Tento týden startuje 45. Letní filmová škola Uherské Hradiště

Všichni milovníci filmu už se třesou na to, až v pátek 26. července odstartuje čtyřicátý pátý ročník Letní filmové školy, která se každoročně koná v Uherském Hradišti. Nejočekávanějšími hosty letošního ročníku jsou Vladimír Furdík, Noční král z kultuvního seriálu Hra o trůny, a rovněž Wojciech Smarzowski, režisér nejnavštěvovanějšího polského filmu loňského roku Klér.

 

Promítání filmů i bohatý doprovodný program

Součástí filmového festivalu ale nejsou jen promítání nejnovějších filmů, ale také doprovodný program v podobě divadelních představení, koncertů, výstav i literárních akcí. Filmová škola kromě toho nabídne návštěvníkům i široké veřejnosti dvě site-specific projekce. Hned v pátek 26. července proběhne v areálu zámeckého parku v Buchlovicích open-air projekce kultovní pohádky S čerty nejsou žerty. Ve středu 31. července se pak ve Skate parku u Sportovní haly uskuteční promítání celovečerního dokumentu o zrodu tuzemské skateboardové subkultury King Skate.

 

To nejlepší z artové tvroby

Asociace českých filmových klubů, která LFŠ pořádá, do ní přispívá především uváděním současných artových snímků, a to jak českých, tak zahraničních. Letos se mohou diváci těšit na japonský animovaný klenot Mirai, dívka z budoucnosti, hororový příběh Petera Stricklanda Takové krásné šaty anebo v Karlových Varech diváky i kritikou oceněný portrét slovenské společnosti Budiž světlo.

 

Konec jedné éry

Letos se také AČFK rozloučí po bezmála pětadvaceti letech s Projektem 100, největší a nejprestižnější přehlídkou klasických filmů, které v kině zhlédlo neuvěřitelných 850 000 diváků. Rozlučka se bude konat ve čtvrtek 1. srpna v innogy letním kině.

Součástí festivalu bude opět také charitativní obchůdek, který letos pomůže dětskému domovu Městečko Milosrdenství sv. Mikuláše na západní Ukrajině. Pomoci může každý, kdo do obchodu přinese nepotřebné oblečení nebo si v něm něco zakoupí.

KDE: Uherské Hradiště

KDY: pátek 26. 7. až neděle 4. 8.

Více se o festivalu dozvíte ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

FOLLOW @ INSTAGRAM